1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baü İle Gmka 'sosyal Yapı Araştırması' Protokolü İmzaladı

Baü İle Gmka 'sosyal Yapı Araştırması' Protokolü İmzaladı

Baü İle Gmka sosyal Yapı Araştırması Protokolü İmzaladı
A+A-

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ile Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Balıkesir ve Çanakkale illerinin sosyal yapısının incelenmesi için protokol imzaladı. GMKA, Balıkesir ve Çanakkale illerinin so

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ile Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Balıkesir ve Çanakkale illerinin sosyal yapısının incelenmesi için protokol imzaladı.
GMKA, Balıkesir ve Çanakkale illerinin sosyal yapısını inceleyeceği çalışmada BAÜ ile ortak hareket edecek. BAÜ Sosyoloji Bölümü'nün hazırlayacağı araştırma, nüfus, göç ve demografik durum verilerinin çalışmaya rehberlik niteliği taşıyacağı belirtildi. GMKA'nın BAÜ ile imzaladığı protokol ile TR22 Güney Marmara Bölgesi'nin sosyal yapısı araştırılacağı ifade edilirken, araştırmayı BAÜ Sosyoloji Bölümünün yürüteceği bildirildi. BAÜ Rektörü Mahir Alkan ve GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan tarafından imzalanan protokol ile nüfusun mevcut yapısı, eğitim, sağlık, sosyal hizmetler, spor, iş gücü piyasası, gelir dağılımı, konut durumu, suç durumu, sivil toplum, katılımcılık, örgütlenme, tüketim ve yoksulluk gibi birçok konu başlığının bölgedeki durumu incelenecek.
(BD-MŞ)

14.01.2013 18:31:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT