1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Batman'daki Açılış Bakan Şimşek Ve Bdp'lileri Buluşturdu

Batman'daki Açılış Bakan Şimşek Ve Bdp'lileri Buluşturdu

Batmandaki Açılış Bakan Şimşek Ve Bdplileri Buluşturdu
A+A-

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu ile Batman'da açılışa katıldı. Ticaret Borsası hizmet binasının açılışına, Bakan Şimşek ve Hisarcıklıoğ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu ile Batman'da açılışa katıldı. Ticaret Borsası hizmet binasının açılışına, Bakan Şimşek ve Hisarcıklıoğlu'nun yanı sıra ilk defa BDP Batman Milletvekili Ayla Akat ve belediye başkanları da katıldı.
TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte özel uçakla Batman'a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, havaalanında Batman Valisi Yılmaz Arslan ve partiler tarafından karşılandı. Batman Valiliği'ni ziyaret eden Bakan Şimşek, burada Vali Yılmaz Arslan'dan brifing aldı. Bakan Şimşek, daha sonra Bağlar Mahallesi'nde yapımı tamamlanan ve 3.5 milyon liraya mal olan Batman Ticaret Borsası'nın açılış törenine katılırken, ilk defa Bakan Şimşek ile aynı törene katılan BDP'li Milletvekili Ayla Akat ve BDP'li belediye başkanları ilgi odağı oldu. Törene BDP'lilerin yanı sıra eski futbolcu Tanju Çolak, Batman Valisi Yılmaz Arslan, Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş ve çok sayıda AK Parti'li katıldı. Dualarla gerçekleşen açılışta konuşma yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'a yatırımların devam edeceğini, Ticaret Borsası hizmet binasının Batman'a hayırlı olmasını diledi. Açılış kurdelesini Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman Valisi Yılmaz Arslan, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, eski futbolcu Tanju Çolak, BDP Batman Milletvekili Ayla Akat, BDP Batman Belediye Başkan Vekili Serhat Temel ve Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş kesti. Açılış sonrası hizmet binasını gezen misafirler, başkan odasında kısa süreli sohbet etti. Daha sonra Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ile beraber Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e katkılarından dolayı teşekkür plaketi verdi.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

29.01.2013 16:29:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT