1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batman'da 'okullar Hayat Olsun' Projesi

Batman'da 'okullar Hayat Olsun' Projesi

Batmanda okullar Hayat Olsun Projesi
A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Uzman Öğretmeni Murat Tanrıkoloğlu, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında Batman'daki okul müdürleri ile bir araya geldi. Halk Eğit

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Uzman Öğretmeni Murat Tanrıkoloğlu, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında Batman'daki okul müdürleri ile bir araya geldi.
Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda gerçekleşen 'Okullar Hayat Olsun Projesi' bilgilendirme toplantısına Batman Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Öztürk, proje kapsamındaki okul müdürleri ve bazı belediyelerin temsilcileri katıldı. Proje bilgilendirme toplantısı bir dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı. Proje ile ilgili bilgi ve hedefleri MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Uzman Öğretmeni Murat Tanrıkoloğlu, projeyi slayt gösterisi eşliğinde anlattı. Tanrıkoloğlu, 'Okullar Hayat Olsun Projesi'nin Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Katılımcı Gönüllü Belediyeler işbirliğinde geliştirilen bir protokol olduğunu söyledi. Tanrıkoloğlu, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' ile MEB'e bağlı olarak faaliyet gösteren tüm okulların eğitim öğretim saatleri dışında, hafta sonlarında ve yaz aylarında dersliklerinin mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılacağını ifade etti. 'Okullar Hayat Olsun Projesi'yle okul bahçelerinin fiziki yapılarına uygun projelere göre yeniden düzenlenmesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, belediyeler ve ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde peyzaj ve tasarımının yapılması, ağaçlandırılması, ekolojik okul bahçelerinin oluşturularak çevrenin yararlanabileceği alanlar haline getirilmesini amaçladıklarını aktaran Tanrıkoloğlu, projenin nasıl yürütüleceğini ve proje ortaklarının proje kapsamındaki görev ve yapılması hedeflenen katkılarını anlattı. Bilgilendirme toplantısının ardından Batman Milli Eğitim Şube Müdürü Fahrettin Öztürk ve Bakanlık Uzman Öğretmeni Murat Tanrıkoloğlu bazı okullarda incelemelerde bulundu.
'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında Batman merkezde 18, Beşiri ilçesinde 2, Gercüş ilçesinde 4, Hasankeyf ilçesinde 3, kozluk ilçesinde 4, Sason ilçesinde 3 okul olmak üzere Batman genelinde 34 okulun pilot okul olarak projede yer aldığı belirtildi.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

18.12.2012 15:54:17 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT