1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batman'da İnternet Kafelere Denetim

Batman'da İnternet Kafelere Denetim

Batmanda İnternet Kafelere Denetim
A+A-

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kentte faaliyet gösteren ancak işyeri açma, çalıştırma ruhsatı olmayan ve yasaklı-zararlı siteleri engelleyici filtre programları bulundurmayan internet kafeleri sık

Batman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kentte faaliyet gösteren ancak işyeri açma, çalıştırma ruhsatı olmayan ve yasaklı-zararlı siteleri engelleyici filtre programları bulundurmayan internet kafeleri sıkı takibe alıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Batman Belediye Zabıta Müdürü Hakkı Ertuğrul, filtre bulundurmayan internet kafelerin özellikle çocuklar ve öğrenciler üzerinde olumsuz etkiler bıraktığına dikkat çekti. Ertuğrul, "Bu konuda bize vatandaşlardan çok sayıda şikayet ulaşıyor. Bu şikayetler doğrultusunda bu haftadan itibaren kentte gün geçtikçe sayıları artan ve filtre bulundurmayan internet kafelere yönelik çok sıkı denetimler başlatıyoruz. Amacımız bu olumsuzlukların önünü almak. Süreç içerisinde yapacağımız denetlemelerde işyeri açma-çalıştırma ruhsatı bulunmayan ve yasaklı sitelere girişleri önleyecek koruyucu filtreler bulundurmayan internet kafe işletmecileri hakkında değişik yaptırımlar ve yasal işlemler başlatacağız" dedi. Kentte faaliyet gösteren ruhsatsız internet kafe sahiplerinin mağdur olmamaları için bir an önce belediyeye başvurarak, işyeri açma ruhsatlarını almalarını isteyen Ertuğrul, filtre bulundurmayan tüm internet kafe işletmecilerini de bir an önce bilgisayar sistemlerine filtre programları takmaları hususunda uyardı.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

21.01.2013 16:10:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT