1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batman'da Hasta Kurtarma Seferberliği

Batman'da Hasta Kurtarma Seferberliği

Batmanda Hasta Kurtarma Seferberliği
A+A-

Batman'ın Sason ilçesinde kar nedeniyle yolları kapanan Sarıyayla köyünde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi'ne bağlı yol açma ekipleri ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı. Kar yağ

Batman'ın Sason ilçesinde kar nedeniyle yolları kapanan Sarıyayla köyünde mahsur kalan hamile bir kadın, İl Özel İdaresi'ne bağlı yol açma ekipleri ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.
Kar yağışının hayatı olumsuz etkilendiği Sason ilçesinde mahsur kalan bir hasta daha kurtarıldı. Günlerdir kar yağışının etkili olduğu ve kar kalınlığının yaklaşık 2 metreyi bulduğu Sarıyayla köyünden gelen hasta ihbarı 112 sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Paletli ambulans ile yola çıkan sağlık ekibi yolun kapalı olması nedeniyle daha fazla ilerleyemeyince İl Özel İdare'ye bağlı ekipler devreye girdi. Devam eden kar yağışı altında saatler süren çalışmalar sonucu Sarıyayla köyü yolu açıldı. Gece saatlerinde köye ulaşan sağlık ekipleri, hamile kadına ilk müdahaleyi evinde yaptıktan sonra, Sason İlçe Devlet Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına aldı. Hastanın doğum yapana kadar ilçe merkezinde tutulacağı ve her türlü ihtiyacının devlet tarafından karşılanacağı belirtildi.
(MŞY-AKK-Y)

15.01.2013 11:45:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT