1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batman Belediyesi Suriyeli Ailelere Kucak Açtı

Batman Belediyesi Suriyeli Ailelere Kucak Açtı

Batman Belediyesi Suriyeli Ailelere Kucak Açtı
A+A-

Batman Belediyesi, Suriye'deki iç savaştan kaçarak kente gelen 6 aileyi sağlık taramasından geçirdikten sonra halkevine yerleştirdi. Merkez Şafak Mahallesi'nde bulunan ve Batman Belediyesi bünyesind

Batman Belediyesi, Suriye'deki iç savaştan kaçarak kente gelen 6 aileyi sağlık taramasından geçirdikten sonra halkevine yerleştirdi.
Merkez Şafak Mahallesi'nde bulunan ve Batman Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Musa Anter Halkevi'nde yaşamaya çalışan 50 kişiden oluşan 6 aile, evlerini savaşta kaybettikleri için Batman'a sığındıklarını söyledi. Yatak ve yorganları ile birlikte halk evinin salonunda yaşamaya başlayan mültecilere sağlık kontrolü yapıldı. Halkevi Müdiresi Aklime Aybek, "15 gün önce savaştan kaçarak Batman'a sığındılar. Garajın yanındaki çadırda yaşam mücadelesi verirken iki gün önce yağan yağmurda çadırları su altında kaldı. Belediye, Suriyeli mültecilere kucak açarak, aileleri Musa Anter Halkevi'ne yerleştirdi. Baro, belediye ve Mazlum-Der üyeleri Halepli vatandaşları ziyaret edip destek vereceklerini söyledi. Onların bir eve yerleştirilmesi gerekiyor. Yardıma ve desteğe ihtiyaçları var" dedi.
(MŞY-YRT-AŞ-Y)

05.12.2012 15:37:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT