1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batıkent'e Dev Spor Kompleksi

Batıkent'e Dev Spor Kompleksi

Batıkente Dev Spor Kompleksi
A+A-

Yenimahalle Belediyesi, Batıkent'e dev bir spor kompleksi kazandırıyor. Açtığı Batıkent Kültür Ticaret Merkezi ve sosyal donatı alanları ile Batıkentli vatandaşların sosyal hayatlarının canlanmasını

Yenimahalle Belediyesi, Batıkent'e dev bir spor kompleksi kazandırıyor.
Açtığı Batıkent Kültür Ticaret Merkezi ve sosyal donatı alanları ile Batıkentli vatandaşların sosyal hayatlarının canlanmasını sağlayan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, şimdi de 7 'den 77'ye herkesin faydalanabileceği dev bir spor kompleksini Batıkentli vatandaşlara kazandırmaya hazırlanıyor. Turgut Özal Mahallesi'nde yapımına başlanan 5 bin metrekare alan üzerine kurulacak spor kompleksinde buz pateninden fitness salonlarına, olimpik yüzme havuzundan basketbol sahalarına kadar birçok sportif etkinlik yapılabilecek.
Yenimahalle Belediyesi tarafından hizmet veren Hacı Sabancı Yüzme Havuzu'nun Ankaralılar tarafından yoğun ilgi gördüğünü kaydeden Yaşar, artan talebi karşılamakta güçlük çektiklerini belirterek, Batıkent'e büyük bir spor kompleksi kazandıracaklarını söyledi. Spor kompleksinin Batıkent'in sosyal hayatına büyük bir renk katacağını belirten Yaşar, "Göreve ilk geldiğimiz günlerde tepeden tırnağa yenileyerek yeniden hizmete açtığımız Hacı Sabancı Yüzme Havuzu modern yapısı ve hijyenik koşulları ile Ankaralı vatandaşlarımızın gözde mekanı haline geldi. Biz de dört mevsim ilgi gören havuzumuza artan talebi karşılamak ve özellikle gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora yönlendirecek tam donanımlı bir spor kompleksini kazandırmak için kolları sıvadık. Haziran ayında açmayı planladığımız ve içerisinde buz pateninden basketbol sahalarına, üzeri açılıp kapanabilir olimpik havuzdan fitness salonlarına kadar her türlü ayrıntıyı düşündüğümüz bu komplekste 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımız spor yapma olanağı bulacaklar" diye konuştu.
(BK-CC-Y)

10.01.2013 11:18:52 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT