1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Batan Teknede Ölen İki Kişi Toprağa Verildi

Batan Teknede Ölen İki Kişi Toprağa Verildi

Batan Teknede Ölen İki Kişi Toprağa Verildi
A+A-

İzmir'in Çeşme İlçesinde, balık avlamak için açıldıkları teknenin alabora olarak batması sonucu hayatını kaybeden işadamı Ömer Cinstaş ve Bülent Tutal, toprağa verildi. Tekneden sağ kurtulan tek kişi

İzmir'in Çeşme İlçesinde, balık avlamak için açıldıkları teknenin alabora olarak batması sonucu hayatını kaybeden işadamı Ömer Cinstaş ve Bülent Tutal, toprağa verildi. Tekneden sağ kurtulan tek kişi olan Selami Bağcı da gazetecilerin sorularını yanıtlamak istemedi.
İzmir'in Çeşme İlçesine bağlı Ildırı köyündeki Günkent Sitesi'nden Pazar günü öğle saatlerinde 38 yaşındaki Selami Bağcı, 58 yaşındaki Ömer Cinstaş ve 39 yaşındaki Bülent Tutal, balık avlamak için 4 metrelik polyester tekne ile açıldı. Amatör balıkçılığa meraklı 3 arkadaş, 3-4 mil uzaklaştıktan sonra saat 16.00 sıralarında şiddetli lodos ve yağmur nedeniyle tekne alabora olarak battı. Bağcı, Cinstaş ve Tunal, yaklaşık iki saat birlikte yüzdü. Ancak, havanın kararması hem de dalga yüksekliğinin artması üzerine 3 arkadaş birbirini kaybetti. Selami Bağcı, saat 20.00 sıralarında açıldıkları Günkent Sitesi'ne 3 kilometre uzaklıktaki İl-Tur Sitesi'nde karaya çıkmayı başardı.
Arkadaşlarının cenaze namazına katılan tekneden tek sağ kurtulan Bağcı, gazetecilerin sorularını cevaplamak istememesine karşın şunları söyledi: "Tekne battı. 4 saat yüzdük. Ben çıkabildim. Onlar kurtulamadı. Havanın kötü olacağını bilsek çıkmazdık."
İşadamı Ömer Cinstaş'ın cenazesi cenaze namazının ardından Gaziemir Yukarı Mezarlığı'nda, Bülent Tutal da Bornova Yeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.
(BK-HO-Y)

11.12.2012 16:13:14 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT