1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baştuğ: Erteleme Çiftçiyi Sevindirdi

Baştuğ: Erteleme Çiftçiyi Sevindirdi

Baştuğ: Erteleme Çiftçiyi Sevindirdi
A+A-

Yeraltı suları kanununda yapılan değişiklik sonrası, yeraltı suyu temininde su sayacı takılması zorunluluğunun 3 yıl süre ile ertelenmesi yeraltı suyu kullanan çiftçileri sevindirdi. Muğla Ziraat O

Yeraltı suları kanununda yapılan değişiklik sonrası, yeraltı suyu temininde su sayacı takılması zorunluluğunun 3 yıl süre ile ertelenmesi yeraltı suyu kullanan çiftçileri sevindirdi.
Muğla Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baştuğ, çiftçiler için ek bir yük getirecek uygulamanın 3 yıllığına ertelenmiş olmasının temsilcisi olduğu çiftçilere büyük bir rahatlama getirdiğini söyledi. Muğla Ziraat Odası Başkanı Baştuğ, "Yeraltı suları kanunundaki değişiklik birçok çiftçimiz tarafından bilinmiyordu. Yeteri kadar duyurulmaması nedeniyle sıkıntılar yaşanacaktı. AK Parti Muğla milletvekilimiz Ali Boğa, uygulamanın ertelendiğini açıklaması üzerine odamıza kayıtlı birçok çiftçimiz karardan memnun olduğunu açıkladı. Özellikle dar gelirli çiftçilerimiz için önemli derecede yük getiren uygulamanın ertelenmiş olması sevindirici. Geçimini sadece tarım ile sağlayan üreticilerimiz ve çiftçilerimiz sayaçların takılması ve kullandıkları suların ücretlendirilmesi ile biraz daha fazla sıkıntı yaşayacaklardı. Bu karar ile en azından 3 yıllık gibi bir zaman dilimi kazanıldı. Oda olarak emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
(BT-İK)

11.02.2013 14:50:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT