1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başsoy'dan Öğrencilere Yarıyıl Mesajı Erzincan

Başsoy'dan Öğrencilere Yarıyıl Mesajı Erzincan

Başsoydan Öğrencilere Yarıyıl Mesajı  Erzincan
A+A-

AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, yarı yıl tatilinin başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajında" Dönem boyunca Erzincanımız da öğrencilerimizi milli eğitim temel amaçları doğrultusund

AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, yarı yıl tatilinin başlaması dolayısıyla yayınladığı mesajında" Dönem boyunca Erzincanımız da öğrencilerimizi milli eğitim temel amaçları doğrultusunda büyük özveriyle yetiştiren idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitimin diğer paydaşları olan memur, hizmetli ve yardımcı personellerimize teşekkür ediyorum."dedi
AK Parti Erzincan İl Başkanı Cemalettin Başsoy, karne alacak öğrencilere telafisi mümkün olan başarısızlıklar üzmesin diyerek devam ettiği açıklamasında; "Sevgili Öğrencilerimiz ve onları yetiştirerek büyük emek sarf eden Saygıdeğer Öğretmenlerimiz, büyük bir gayretle sürdürdüğünüz 2012-2013 Eğitim ve Öğretim Yılını yarıladınız. Şimdiden sizlere iyi tatiller diliyorum. Öğrencilerimizin, annebabaların heyecanla beklediği karneler evlere giderken, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için iki haftalık bir dinlenme dönemi başlıyor. Güzel Şehir Erzincan'ın 'Mutlu Çocukları'; İlk yarıdaki eksikliklerinizi başarısızlık olarak düşünmeden ve kendinizi üzmeden bu tatili ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için değerlendirmenizi dilerim. Başarının üst sınırı yoktur ama başarının temel şartı başarıya inanmaktır. Telafisi mümkün olan başarısızlıklar sizleri üzmesin. Bahçelerde, parklarda arkadaşlarınızla oyun oynamayı da ihmal etmeyin. Tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, öğretmenlerimize en derin saygılarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum.
Biz de, AK Parti olarak, eğitim ve öğretim alanında büyük gelişmeleri sağlayan hizmetlere imza atıyoruz. Hükümetimiz öncelikle ilk defa bütçeden en fazla payın milli eğitime ayrılmasına öncülük yapmıştır. 1967'den beri ilk kez müfredatta kapsamlı değişiklik yapılarak çocuklarımızın araştırma, inceleme, sunma, karar verme, konuşma yeteneklerini geliştirmesine katkı sağlanması amaçlanmıştır. "Haydi Kızlar Okula" Kampanyası ile 350 bini aşkın kız çocuğu eğitime başlamıştır. "Eğitimsiz medeniyet olmaz" düşüncesinden yola çıkılarak okullaşma oranında yüzde yüze varan bir artış sağlanmıştır.
Okul öncesi eğitim aşama aşama zorunlu hale getirilmekte, böylece çocukların erken yaştaki akıl gücünün ve kabiliyetlerinin kuvvetlendirilmesi ve daha bilgili ve donanımlı olarak yetişmelerinin sağlanması hedeflenmektedir. Yine ilk kez okunan kitap sayısı karneye yazılarak ve tavsiye temel eser listesi hazırlanarak öğrencilerin okuma ve araştırmaya teşvik edilmesi sağlanmıştır. "Eğitime % 100 Destek" Kampanyası ile hayırseverlerden yeni derslikler, okullar, onarımlar, arsalar, bilgisayarlar bağış olarak kazanılmıştır. 2003'den itibaren ilköğretimde, 2006'dan itibaren de ortaöğretimde olmak üzere Türkiye'de ilk defa ders kitapları ücretsiz olarak okulların açıldığı ilk gün öğrencilerimize sunulmaktadır. Yine İlk kez "Gönül Köprüsü" Projesi kapsamında 100 bin öğrencimiz doğudan batıya, kuzeyden güneye gezdirilmiş ve değişik şehirleri ve tarihi mekânları tanımışlardır. YÖK ve üniversite bütçeleri % 252 artırılmıştır. Her yıl 1000 öğrencimizin lisansüstü eğitim için yurt dışına gitmesi sağlanmaktadır.
Bu öğretim yılı yeni ufuklar açısından bir başlangıç bir milat olarak değerlendirilmelidir. Zira bu öğretim yılında eğitim sistemi yeni bir modelle 4 4 4 modeliyle tanışacak, eğitim standartlarımız Avrupa Birliği normlarına uygun olacaktır.
Öğrencilerimizin internet donanımlı okullarla teknoloji sınıflarıyla, akıllı tahtalarıyla buluşturulması, Atatürk'ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak, çocuklarımıza ve gençlerimize çağın gerektirdiği teknolojileri sunmakla mümkün olacağı anlayışı, çalışmalarımızın temel hareket noktasıdır. Zira eğitim alanında atılan her ileri adım Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılmış bir yatırımdır.
Bu anlayışla ve güzel duygularımla yarıyıl tatilinin, kıymetli velilerimize, sevgili öğrencilerimize ve saygıdeğer öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.
(CM-AT-Y)

25.01.2013 15:57:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT