1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başörtülü Avukat Danıştay'ın Kararına Sevindi

Başörtülü Avukat Danıştay'ın Kararına Sevindi

Başörtülü Avukat Danıştayın Kararına Sevindi
A+A-

Elazığ'da yıllardır başörtülü olduğu gerekçesiyle davalara giremeyen Avukat Esra Soylu, Danıştay'ın verdiği kararı memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Danıştay'ın bu kararını hakkı teslim etmek gi

Elazığ'da yıllardır başörtülü olduğu gerekçesiyle davalara giremeyen Avukat Esra Soylu, Danıştay'ın verdiği kararı memnuniyetle karşıladığını belirterek, "Danıştay'ın bu kararını hakkı teslim etmek gibi nitelendiriyorum" dedi.
Elazığ Barosu'na kayıtlı Avukat Esra Soylu, kanunda hiçbir şekilde yeri olmayan bir uygulamanın son bulduğunu söyleyerek, "Türkiye Barolar Birliği'nin meslek kuralları hiçbir şekilde kanuna ve uygulamaya uymayan, anayasaya uymayan bir düzenlemeydi. Anayasa'nın 13. maddesini açıktan ihlal eden bir tebliğdi. Danıştay'ın bu kararını hakkı teslim etmek gibi nitelendiriyorum. Bundan sonra da daha güzel gelişmeler olur. Biz Elazığ'da bir yıldır duruşmalara giriyorduk. Ama İstanbul, Ankara veya değişik illerde olduğu zaman gidemiyorduk. Keyfi ve ideolojik uygulamalardan giremiyorduk. Herhangi bir yasak olmamasına rağmen duruşmalara giremiyorduk. Danıştay'ın kararı ile bu uygulamaya son verilmiş oldu. Tüm meslektaşlarım adına çok sevindim" şeklinde konuştu.
(EK-AKK-CC-Y)

25.01.2013 15:45:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT