1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Basketbol Maçına Su Akıntısı Molası

Basketbol Maçına Su Akıntısı Molası

Basketbol Maçına Su Akıntısı Molası
A+A-

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig B Grubu mücadelesinde Nevşehir Üniversitesi-Orduspor müsabakası çatıdan damlayan su sebebiyle 1 saat durdu. Maçın ikinci yarısı için salona çıkan sporcular, tavanda

Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Lig B Grubu mücadelesinde Nevşehir Üniversitesi-Orduspor müsabakası çatıdan damlayan su sebebiyle 1 saat durdu.
Maçın ikinci yarısı için salona çıkan sporcular, tavandan damlayan su sebebiyle şaşkına döndü. Mücadelenin hakemi salon zemininin ıslanması sebebiyle maçı bir saat durdurdu. Görevliler salondaki suyun temizlenmesi için uzun süre çaba sarf etti. Yaklaşık 1 saat süren seferberliğin ardından salondaki su temizlendi. Ancak bu kezde çatıdan damlayan suyu kesmek için uzun uğraşlar verildi. Salonda temizleme işlemleri devam ederken her iki takımın sporcuları ise saha kenarında ısındı. Orduspor Basketbol Takımı Şube Başkanı Akın Çiçek yaptığı açıklamada bu durumun her iki takımı da olumsuz etkilediğini ve idarecilerin bu konuda daha duyarlı olmaya davet etti. Salonun çok soğuk olduğunu ifade eden Çiçek, "Baştan bu bizi etkiledi ve sporcuları da fazlasıyla etkiledi. Dün kar yağmış olmasından kaynaklanan bir akıntı olduğunu tahmin ediyoruz. Bu sahada ben 11 yıl önce Avrupa Yıldızlar Şampiyonasını izlemeye geldiğimde salon parkeydi ve o zaman şartlar sanki daha güzeldi. Bence maçtan önce teknik komiser arkadaşımızın biraz daha dikkatli olup bunu önceden görmesi ikinci yarıdaki bu aksaklığın olmaması gerekiyordu" dedi.
Mücadele, Orduspor'un 90-48 üstünlüğü ile sona erdi.
(COŞ-AÖ-RFK-S)

20.01.2013 16:54:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT