1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Basketbol Aday Hakemlik Kursu Başladı

Basketbol Aday Hakemlik Kursu Başladı

Basketbol Aday Hakemlik Kursu Başladı
A+A-

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen "Basketbol Aday Hakem Yetiştirme Kursu" başladı. Türkiye Basketbol Federasy

Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen "Basketbol Aday Hakem Yetiştirme Kursu" başladı.
Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Eğitim Kurulu Üyesi Ali Erdinç tarafından verilen kursa 30 kişi katıldı. Erzincan Yıldırım Akbulut Olimpik Yüzme Havuzu Etüd salonunda başlayan Aday Hakem Yetiştirme Kursunun 12-15 Aralık tarihleri arasında süreceği, kursa katılan adaylar kurs sonunda sınava girerek 10 gün içinde neticeleri belli olacak sınav sonuçlarına göre başarılı olanlar eğitimden sonra Erzincan'daki yerel liglerinde görev almaya başlayacağı öğrenildi. Basketbol aday hakem kursuna katılan kursiyerlere teorik bilgi ve uygulamalı eğitim veriliyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Atanur Köseoğlu, "Hakem ve antrenör yetiştirme kurslarına oldukça önem vermekteyiz. Gerek hakemlerimizin değişen kuralları güncel olarak takip etmeleri gerekse de hakem potansiyelinin ilimizde istenilen sayıda tutulması için kursların açılması gerekmektedir. Her geçen gün sporun geliştiği ilimizde eğitimin önemli olduğu tartışılmazdır. Şimdiden tüm aday hakemlere başarılar diliyorum" dedi.
(CM-AT-Y)

13.12.2012 15:47:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT