1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkentte Yerköylüler Derneği Kuruldu

Başkentte Yerköylüler Derneği Kuruldu

Başkentte Yerköylüler Derneği Kuruldu
A+A-

Ankara'da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurdu. Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür

Ankara'da yaşayan Yerköylüler bir araya gelerek aldıkları kararla Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğini kurdu.
Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Mamak Şehitlik Mah. Mamak Cad. No: 61/1'de kurduklarını ifade eden Dernek Başkanı Mesut Kaya, amaçlarının Yerköylülerin arasında yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmak olduğunu söyledi. Ankara'nın, Türkiye'nin her yerinden gelip yerleştiği, farklı coğrafyalardan insanların bir arada barış ve huzur içerisinde yaşadıkları önemli bir kent olduğunu ifade eden Kaya, " Başkent Ankara'da yaşıyor olmanın ayrıcalığını hisseden Yerköylüler, bir dünya kenti Ankara'da hem değişimi yakalamak hem de geçmişle olan bağlarını koparmamak ve Yozgat kültürünü yaşatmak için bir araya gelme ihtiyacı duymuşlardır. Her ne kadar derneğin adı Başkentteki Yerköylüler Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği olsa da tüm Yozgat, Yerköy, Şefaatli, Çiçekdağı gibi ilçelerin köy kasabalarını kapsayacak bir örgütlenmeyi amaçlıyoruz" dedi.
Derneği Başkan Yardımcılığını Yahya Günel, Sekreterliğini Zehra Alakoç, Saymanlığını Muttalip Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Yıkılmaz, Hasan Yıldırım, Kadir Türkel'in üstlendiğini ifade eden Kaya, "Ben ve arkadaşlarım, Ankara'da yaşayan Yerköylüler kimi toplantı ve etkinliklerde bir araya getirerek kaynaştırmak için de çalışmalar yapacağız. Yozgat'ı tanıtılması, önemli gün ve bayramların birlikte kutlanması, periyodik olarak düzenleyeceğimiz dayanışma yemek ve toplantılarla 'Yerköy'ün o sıcak havasını Başkent'te da teneffüs ettirmek istiyoruz. Derneğimiz Mamak Şehitlik Mahallesi Mamak Cad. No: 61/1'de hizmet veriyor telefon numaramız 312 319 15 15, bütün hemşehrilerimizi derneğimize bekliyoruz" diye konuştu.
(ÖE-AÖ-Y)

03.02.2013 12:56:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT