1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkent'te Odtü'ye Destek Yürüyüşü

Başkent'te Odtü'ye Destek Yürüyüşü

Başkentte Odtüye Destek Yürüyüşü
A+A-

Ankara'da bir grup öğretim üyesi ve öğrenci, ODTÜ'deki protestocu öğrenciler için destek yürüyüşü düzenledi. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde toplanan bir grup öğrenci ve öğretim üyesi ODTÜ'lü

Ankara'da bir grup öğretim üyesi ve öğrenci, ODTÜ'deki protestocu öğrenciler için destek yürüyüşü düzenledi.
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde toplanan bir grup öğrenci ve öğretim üyesi ODTÜ'lü öğrencilere destek vermek için yürüyüş düzenledi. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nden Sakarya Caddesi'ne kadar yürüyen grup için güvenlik güçleri yoğun güvenlik önlemi alındı. Sloganlar atarak yürüyüşe başlayan grup Celal Bayar Bulvarı üzerinden, Ziya Gökalp Caddesi'ne buradan da Sakarya Caddesi'ne kadar yürüdü. Grubun yürüyüşü esnasında geçtiği yollar trafiğe kapatıldı.
Sakarya Caddesi'nde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Dr. Özlem Albayrak, öğrencilerin düşünce, ifade ve protesto özgürlüklerinin üniversite ortamının ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade etti. Öğrencilere yönelik Türkiye'nin farklı şehirlerinde gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamaları kınadıklarını dile getiren Albayrak, tüm tutuklu öğrencilerin serbest bırakılması istediklerini kaydetti. Yapılan açıklamanın ardından grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.
(TB-ÖZ-Y)

25.12.2012 18:08:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT