1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkentte Minibüs Yangını Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Başkentte Minibüs Yangını Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Başkentte Minibüs Yangını Güvenlik Kamerasına Yansıdı
A+A-

Ankara'da bir minibüsün kundaklama sonucu yanması güvenlik kamerasına yansıdı. Alınan bilgiye göre, Şehit Cengiz Topal Mahallesi Güllüce Caddesi'nde gece 04.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi veya

Ankara'da bir minibüsün kundaklama sonucu yanması güvenlik kamerasına yansıdı.
Alınan bilgiye göre, Şehit Cengiz Topal Mahallesi Güllüce Caddesi'nde gece 04.00 sıralarında kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından inşaat işçisi olduğunu öğrenilen Ferhat Çınar'a 06 DM 5498 plakalı minibüs kundaklanarak yakıldı. Minibüs, çıkan yangında kullanılamayacak hale gelirken, olay anı çevredeki güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Araç sahibi Ferhat Çınar, bisikletle gelen bir kişinin önce arka tekerleri sonra da ön tarafından aracı tutuşturarak yaktığını belirterek, yoldan geçenlerin fark etmesi sonucu itfaiyeye haber verdiklerini kaydetti. Bölgedeki gecekondu yıkımları nedeniyle aydınlatmanın olmadığını söyleyen Çınar, yangın sonrası başvurduğu polislerin de ilgisiz olduğunu iddia ederek tepki gösterdi. Kızılay'a yürüyerek 8 dakikalık bir mesafede bu olayın yaşandığını vurgulayan Çınar, "İnşaatlarda çalışarak bu aracı aldım, bir düşmanım yok, kimseden şüphelenmiyorum" diye konuştu.
Mahalle sakinleri de, bölgedeki yıkımın ardından güvenlik sorunun yaşandığını iddia ettiler.
(BC-ÖZ-Y)

08.02.2013 12:21:24 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT