1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkent'te Kanalizasyonda Göçük: 1 Yaralı

Başkent'te Kanalizasyonda Göçük: 1 Yaralı

Başkentte Kanalizasyonda Göçük: 1 Yaralı
A+A-

Başkent'te, tıkalı kanalizasyonu açmak isterken toprak kayması sonucu göçük altında kalan işçi, itfaiyenin 2 saat süren çalışmasının ardından kurtarıldı. Edinilen bilgiye göre, Kızılay'da bulunan Z

Başkent'te, tıkalı kanalizasyonu açmak isterken toprak kayması sonucu göçük altında kalan işçi, itfaiyenin 2 saat süren çalışmasının ardından kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, Kızılay'da bulunan Zafer İşhanı önünde tıkanan bir kanalizasyonu açma işini alan ve 2 arkadaşıyla bölgeye gelen İbrahim Kırtepe (45) adlı işçi, kanalizasyona indi. Ekmek parası için indiği kanalizasyonda belli bir süre arkadaşlarıyla çalıştı. Çuvallarca doldurulduğu taş ve toprakları bir köşeye yığan 3 çalışan, daha sonra kanalizasyondan gelen bir ses üzerine paniğe kapıldı. Kırtepe'nin çığlığı üzerine işçinin belden aşağısının toprak altında kaldığını öğrenen çevredeki vatandaşlar ambulans, polis ve itfaitye ekiplerine haber verdi. Ardından olay yerine ise çok sayıda polis ve itfaiye sevk edildi.
Kırtepe, itfaiye ekipleri tarafından uzun süre bulunduğu yerden çıkarılmaya çalışıldı ancak çalışmalar sonuç vermedi. Kırtepe, daha sonra elektrikli vinçle sıkıştığı yerden çıkarılmaya çalışıldı fakat bu yöntem de işe yaramadı. Olay yerine kanalizasyon çukurunu genişletmek için kepçe çağırıldı. Ancak iş hanı önündeki kaldırımda yüksek gerilim hattı, doğalgaz, su boruları bulunduğu öğrenilince kepçe de kullanılmadı. Yaşlı vatandaşı bulunduğu yerden 2 saatlik çalışmanın ardından yine itfaiye erleri çıkarmayı başardı. İbrahim Kırtepe, ambulansla Ankara Numune Eğitim ve Araştıma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Öte yandan, meraklı kalabalık dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlardan bazıları güvenlik şeridinin içine girerken, bazıları ise iş hanının pencerelerinden olayı izledi. Kanala giren İbrahim Kırtepe'nin arkadaşı, çalışma sırasında göçük oluştuğunu ve arkadaşının toprak altında kaldığını belirtti.
(SU-ÖK-Y)

04.02.2013 16:29:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT