1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkent'te Kadın Eylemi
Başkentte Kadın Eylemi

Başkent'te Kadın Eylemi

Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Bileşenleri, 'Dünyanın Çevresinde 24 Saat Feminist Eylem' adı altında bir eylem gerçekleştirdi. Kızılay Sakarya Caddesi'nde toplanan Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Bileşe

A+A-
Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Bileşenleri, 'Dünyanın Çevresinde 24 Saat Feminist Eylem' adı altında bir eylem gerçekleştirdi.
Kızılay Sakarya Caddesi'nde toplanan Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Bileşenleri üyeleri, kadına şiddeti protesto etti. BDP'li kadın milletvekillerinin de destek verdiği eylemde "Eşitlik, adalet, özgürlük, dayanışma, barış için yürüyor, örgütleniyor, isyan ediyoruz" yazılı bir pankart açan grup, tutuklu kadın milletvekillerinin de fotoğraflarını taşıdı. Grup adına yapılan açıklamada, Dünya Kadın Yürüyüşü aktivistlerince öğlen 12.00 ile 13.00 arasında eylem yaparak, dünyada yaşananların ve kadın haklarına yönelik saldırıların farkında olduğunu göstermek, direniş hareketlerini ve alternatifleri tanıtmak için Yeni Kaledonya'dan Seatte'a ulaşana kadar dünyanın etrafının dolaşılacağı ifade edildi.
Yapılan açıklamaların ardından eylem olaysız sona erdi.
(BC-CC-Y)

10.12.2012 13:44:59 TSI

HABERE YORUM KAT