1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkent'te Heyelan: 2 Yaralı

Başkent'te Heyelan: 2 Yaralı

Başkentte Heyelan: 2 Yaralı
A+A-

Ankara'da eski bir taş ocağında meydana gelen heyelanda 4 gecekondu toprak altında kalırken, 2 kişi yaralandı. Olay, Altındağ ilçesi 239. Sokak eski taş ocağında meydana geldi. Edinilen bilgiye gör

Ankara'da eski bir taş ocağında meydana gelen heyelanda 4 gecekondu toprak altında kalırken, 2 kişi yaralandı.
Olay, Altındağ ilçesi 239. Sokak eski taş ocağında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, eskiden taş ocağı olarak kullanılan bölgenin altında bulunan gecekondular, toprak kayması sonucu toprak altında kaldı. Heyelanda İsmail Özdoğan'a ait evde bulunan Pınar Ataç (22) ve İlknur Ataç (23) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırılırken, toprak kayması sonucu Alican Kırkgöz, Oğuz Ataç ve Onur Ataç isimli vatandaşlara ait evler de zarar gördü.
Altındağ Belediyesi'nin daha önce yaptığı uyarılara rağmen maddi imkansızlıklar nedeniyle evlerini boşaltamadıklarını belirten mahalle sakinleri, "Evlerimizi boşaltırsak dışarıda kalırız, boşaltmazsak toprak altında kalırız. Ne yapacağımızı bilmiyoruz" dediler.
Olay yerine gelen itfaiye ekipleri evlerin bulunduğu bölgede çalışma yaparken, yeniden yaşanan toprak kayması mahalle sakinlerini korkuttu.
(DY-CC-Y)

01.12.2012 11:24:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT