1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkanlık İçin Meydanlara İniyor

Başkanlık İçin Meydanlara İniyor

Başkanlık İçin Meydanlara İniyor
A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemine geçilmesi gerektiğine ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaşmak üzere yeniden saha turlarına başlayacak.

Sabah'ın haberine göre Erdoğan, TBMM Anayasa Mutabakat Komisyonu'nun kurulması ile başlayan sürece destek verecek. Hükümetle çıkar ilişkisi bulunan çok sayıda STK, yeni anayasa ve başkanlık sisteminin halka anlatılması için talimat aldı. Bu kapsamda ülkenin dört bir yanında toplantı hazırlıkları başladı. Yapılacak toplantılara katılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çok sayıda davetler geldiği öne sürülüyor.

7 BÖLGEDE TOPLANTILARA KATILACAK

Erdoğan öncelikli olarak belirlenmiş büyükşehirlere, ardından 7 bölgede STK'lar kullanılarak düzenlettirdiği toplantılara katılacak. Erdoğan, Anayasa Platformu'nun organizasyonunda konferanslarda ya da kapalı salon toplantılarında konuşacak.

BİRÇOK İLDE MİTİNGLER YAPMASI BEKLENİYOR

Zaman kalması halinde Erdoğan'ın illere de gitmesi, hatta mitingler yapması da planlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buralarda yapacağı konuşmalarda Türkiye'nin acil bir yeni anayasaya ihtiyacı olduğunu ve başkanlık sisteminin gerekli olduğunu öne sürecek. 

A+A-

HABERE YORUM KAT