1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkanların Kuğulupark Keyfi

Başkanların Kuğulupark Keyfi

Başkanların Kuğulupark Keyfi
A+A-

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankara'da ağırladığı belediye başkanları ile Kuğulupark çalışmalarını yerinde inceledi. Beraberinde Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, İzmirBornova Belediye

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Ankara'da ağırladığı belediye başkanları ile Kuğulupark çalışmalarını yerinde inceledi.
Beraberinde Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün, İzmirBornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, Muğla'nın ilçelerinden Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay ile Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik'le Kuğulupark'a gelen Tanık, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Çankaya Belediyesi'nin, 1. Derece Doğal Sit Alanı olduğu için Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'nun kararı doğrultusunda Kuğulupark'ta aslına uygun olarak gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen ve parkı gezen başkanlar, Kuğulupark'a ve burada vakit geçiren vatandaşlara hayran kaldılar. Tanık, vatandaşlarla tek tek ilgilenirken belediye başkanlarına parkı tanıttı. Tanık, 70 yaşındaki emekli öğretmen Ünzile Yağcı'nın, Birlik Parkı ile ilgili kaygılarını dinleyerek semt sakinlerinin yanında olduklarını ve bundan sonra da desteklerinin devam edeceği yönünde söz verdi.
Tanık, Belediye Başkanlarına Kuğulupark'ın yılların birikimiyle tahrip olan yapısında düzenleme çalışmaları yaptıklarını belirtirken, Kuğulupark'ın simgesi olan kuğuların sayılarını artırdıklarını ve geçmişte 4 tane olan kuğuları 8'e çıkararak parka çeşitlilik kazandırdıklarını ifade etti.
Belediye başkanları, parkı 14 Şubat için hazırlayan belediye işçileri ile sohbet ederken parkın belirli bölümlerinde bol bol fotoğraf çektirdiler. Sevgililer Günü olan 14 Şubat'ta 14 saat kesintisiz eğlence olacağını dile getiren Tanık, yenilenen oturma grupları, ortaya çıkarılan şelalesi ve deresi, aydınlatma direkleri, kent estetiğine uygun çöp kutuları, ahşap çitleri, ahşap oyuncaklardan oluşan çocuk oyun alanları, doğal bitkisel dokusu ve yeni yürüme yolları ile Ankaralıların gözbebeği olan Kuğulupark'taki eğlenceyi kaçıracakları için Belediye Başkanları adına üzgün olduğunu söyledi.
(BK-ÖZ-Y)

08.02.2013 12:24:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT