1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Yaman Mahalle Gezisinde

Başkan Yaman Mahalle Gezisinde

Başkan Yaman Mahalle Gezisinde
A+A-

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Büyükşehir yasalarıyla birlikte köylerin mahalle olarak ilçe belediyelere bağlanmasıyla Dilovası Belediyesi'ne bağlanacak olan 4 yeni mahallesinin sıkıntı ve sor

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Büyükşehir yasalarıyla birlikte köylerin mahalle olarak ilçe belediyelere bağlanmasıyla Dilovası Belediyesi'ne bağlanacak olan 4 yeni mahallesinin sıkıntı ve sorunlarını dinlemek üzere köylere gidiyor.
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, hafta sonu Demirciler köyüne konuk oldu. Büyükşehir yasası ile köylerin mahalle olarak ilçelere bağlanmasının ardından önümüzdeki yıl Dilovası'nın mahallesi olacak olan Demirciler köyünde vatandaşlarla bir araya gelen Yaman, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantıya Dilovası Belediyesi meclis üyeleri, Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, Plan, Proje ve İmar ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk, Basın ve Arge Sorumlusu Cemil Memiş, Demirciler Köyü Muhtarı Cabir Bezirci ve köylüler katıldı.
Yaman burada yaptığı konuşmada, "Dilovası yeni ilçe oldu. Dilovası'nın ve Demirciler köyünün tarihi bilindiği gibi çok eskilere dayanmaktadır. Tarihi dokusuyla ayrı bir özelliği vardır. Ancak Dilovası son 20 yılda çok hızlı ve çarpık bir şekilde gelişti. Ülkemizde daha sanayi ve kent kültürü yeni yeni oluşmaya başlarken, Dilovası bu gelişmenin oldukça gerisinden takip etmek zorunda kaldı. Ne yazık ki OSB'lerin bölgemizde yoğunlukta olması Dilovası'nın gelişimine birazda olsa sekte vurdu. Ancak gün geçti gitti. Artık yarınlara bakmamız lazım. Yarınlarda Dilovası'nın merkezinde yaşanan sıkıntıların yeni mahallelerimiz olacak olan köylerimizde yaşanmaması için gerekli tedbirlerin şimdiden alınması lazım. Dilovası ilçe olduktan sonra seçilmiş ilk belediye başkanı olarak. Dilovası'nda son 4 yılda çok önemli yatırımlar yapıldı. Dilovası'nda alt yapıdan üst yapıya, eğitimden sağlığa, çok önemli hizmetler yapıldı. Yatırımlarımız yine aralıksız sürmektedir. Hastanemiz kısa bir zaman sonra faaliyete girecek. Kültür Merkezimizin temeli yakında atılacak. Batı kavşağımız bitti doğu kavşağımız yakında başlayacak. Tavşancıl sahilimizi halkımızın hizmetine açtık. Taş ocakları istemiyoruz. 5-6 Ay içersinde 1/1000 liklerimizi bitireceğiz ve köylerimizi yaşanılır bir kent halinde tasarlayacağız" dedi.
Yaman'ın konuşmalarını dineleyen köylüler imar konusundaki sıkıntılarını tekrarlarken, ayrıca köylerde bulunan sit alanlarının tarıma açılması yönünde çalışmaların yapılmasını istediler.
(MA-MA)

04.02.2013 15:25:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT