1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Vekili Bakıcı Yeşil Alan Çalışmalarını İnceledi

Başkan Vekili Bakıcı Yeşil Alan Çalışmalarını İnceledi

Başkan Vekili Bakıcı Yeşil Alan Çalışmalarını İnceledi
A+A-

Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, Çortuk Kavşağı'nda başlatılan hazır çim döşeme çalışmalarını inceledi. Bakıcı, hava şartlarının uygun olması sayesinde Çortuk Kavşağı'nda yapılan yeşil

Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, Çortuk Kavşağı'nda başlatılan hazır çim döşeme çalışmalarını inceledi.
Bakıcı, hava şartlarının uygun olması sayesinde Çortuk Kavşağı'nda yapılan yeşil alan çalışmalarına katılarak personele çalışmalarında kolaylıklar diledi. Çalışma alanında bir süre kalarak incelemelerde bulunan Başkan Vekili Bakıcı Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Park ve Bahçeler Birimi görevlilerinden kavşakta yapılan çalışma ile yeşil alan oluşturma çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Çortuk Kavşağı yeşil alan çalışmalarında İstanbul Vefa Stadı'nın sentetik çim sahaya dönüştürülmesi üzerine atıl duruma düşen  ithal çimler değerlendiriliyor. Yaklaşık 3000 metrekarelik bakımlı çim İstanbul'dan Fatih Belediyesi'nin iş makineleri yardımıyla Bozüyük Belediyesi'ne ait kamyonlara rulolar halinde yüklenerek ilçeye getirildi. Çimlerin gelmesiyle birlikte de Çortuk Kavşağı'nda bulunan ve yeşil alan olarak düzenlenen toprak bölümlere rulo çimlerin ekilmesine başlandı. Belediye ekipleri tarafından bir önceki gün zemin hazırlığı yapılarak gübrelenen toprak alanlara hazır çimler döşenerek kavşakta yemyeşil bir görünüm elde edildi.
(MŞ)

07.02.2013 17:04:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT