1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Ünal Asılsız Dedikodulara Cevap Verdi

Başkan Ünal Asılsız Dedikodulara Cevap Verdi

Başkan Ünal Asılsız Dedikodulara Cevap Verdi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal çalışmalar hakkında bilgiler verirken, asılsız dedikodulara da cevap verdi. Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Belediye Başkanı Ömer

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal çalışmalar hakkında bilgiler verirken, asılsız dedikodulara da cevap verdi.
Çaycuma ilçesine bağlı Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal çalışmalar hakkında bilgiler verirken asılsız dedikodulara da cevap verdi. Filyos Belediye Başkanı Ömer Ünal, belediyenin borçlarını belediye hizmetlerine zam yaparak ödeneceği yönünde beldede dedikoduların olduğunu, bu dedikoduların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Belediye hizmetlerini göreve geldiklerinden bu yana en iyi şekilde yaptıklarını, ifade eden Başkan Ünal, "2011 yılında Filyos'ta hangi hizmet kaç liraysa 2012 yılında da aynı 2013 yılında da aynı olacaktır."dedi. Ünal, "Filyos Belediyesi olarak göreve geldiğimizden bugüne yatırım ve hizmet atağı içindeyiz. Filyos'ta değişmeyen şeyleri yaptık. Beldenin sorunlarına el attık. Bunlar içme suyu, kanalizasyon ve derelerdi. Büyük projelerdi. Büyük alt yatırım yapılarıydı. Sahilleri yapmaya başladık, yolları yapıyoruz. Belediyemizde çalışan personelimize yeni çıkan Anayasa değişikliğinde toplu iş sözleşmesinden dolayı artı ilave ödenekler verdik. Çalışan işçi arkadaşlarımızın günü gününe hem maaşlarını hem ikramiyelerini ve geçmiş döneme ait alacaklarının tamamını ödedik. Bizden önceki yönetimlerle yapmış oldukları toplu sözleşme gereği kömür alacaklarının tamamını ödedik. 2012 yılının Aralık itibarıyla hiçbir işçimizin belediyeden alacağı yoktur. Piyasaya da Filyos Belediyesinin borcu yoktur. Biz bu zamana kadar yaptığımızın kaynağını bularak yapıyoruz. Bazı muhalefet çevreleri bizim bu yaptığımız hizmetleri karalamaya çalışan, bazı kesimler Filyos'ta olmayan işleri yapılmış gibi göstermektedir. Bunların en başında Filyos'taki su fiyatlarına zam gelmesi. Biz hiçbir zaman için vatandaşımıza aykırı gelecek vatandaşımızın istemediği bir şeyleri yapma taraftarı değiliz. Yaptığımız hizmetler ortadadır. Muhalefetin bizi istemeyen, Filyos'ta olup da bugüne kadar hiçbir iş yapmamış bundan sonrada yönetime talip olan bazıları bizi karalamak halkımızın bize olan güvenini bozmak için asılsız olaylar dedikodular söylemektedir. Filyos belediyesinde su fiyatlarının arttığı diğer hizmetlerinin arttığı yönünde Filyos'ta dedikodular yoğunlaşmış vaziyettedir. Bende bu konuyla ilgili belediye başkanı olarak şu açıklamayı yapıyorum. 2011 yılında Filyos'ta hangi hizmet kaç liraysa 2012 yılında da aynı 2013 yılında da aynı olacaktır. Filyos Belediyesi 2 yıldır suya ve belediyenin verdiği tüm hizmetlere bir lira artış yapmadık. Biz sosyal belediyeciliği bilen birileriyiz. Belediyenin açıklarını halka zam olarak yansıtıp kapatarak hizmet yapma taraftarı değiliz. Biz Belediye Meclis kararlarımızı kaymakamlıkta onaylattırıyoruz. Su da ve diğer hizmetlerde bir kuruş zam olmamıştır. Bunu Filyos'ta yaşayan hemşerilerime gururla söylüyorum."dedi.
(SA-SA-Y)

11.12.2012 16:07:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT