1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Türk: "mersin İclal Ablasını Unutmayacak"

Başkan Türk: "mersin İclal Ablasını Unutmayacak"

Başkan Türk: mersin İclal Ablasını Unutmayacak
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, özellikle sokak çocuklarına yönelik hizmetleri ve hayırseverliği ile gönülleri fetheden İclal Tan Koçaşoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duydu

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Fazıl Türk, özellikle sokak çocuklarına yönelik hizmetleri ve hayırseverliği ile gönülleri fetheden İclal Tan Koçaşoğlu'nun vefatından büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, "Mersin İclal Ablasını unutmayacak" dedi.
İclal Tan Koçaşoğlu'nun vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınlayan Başkan Türk, İclal Tan'ın, hayırseverliği ve sokak çocukları için yaptığı çalışmalar sayesinde kentte çok sevilen ve saygı duyulan bir kişi olduğunu kaydetti. Türk, "Sayın İclal Tan Hanımefendi'nin vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Merhume İclal Tan'ın, Devlet Hastanesi ve Doğumevi'nin yapılmasında büyük emek ve katkıları olmuştur. Ancak İclal Hanımefendi, özellikle sokak çocuklarına yönelik hizmet ve çalışmaları ile çocuklar kadar bizlerin, tüm Mersin'in gönlünde yer edinmiştir. Onun sayesinde yüzlerce çocuğumuz sokağın risklerinden kurtulmuş, yeni ve daha güzel bir hayata başlamıştır. İnanıyorum ki Mersin ve Mersinli yüzlerce çocuk İclal Ablayı unutmayacaktır. İclal Hanımefendiye Allah'tan rahmet, ailesi, dostları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum" ifadelerini kullandı.
(KRY-Y)

13.12.2012 15:52:56 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT