1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Tuna Miniklerle Bir Araya Geldi

Başkan Tuna Miniklerle Bir Araya Geldi

Başkan Tuna Miniklerle Bir Araya Geldi
A+A-

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, anaokulu öğrencileriyle pilav gününde bir araya geldi. Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Hamit Tu

Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, anaokulu öğrencileriyle pilav gününde bir araya geldi.
Toroslar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Hamit Tuna, ilçede bulunan Limon Çiçeği Anaokulu'nun geleneksel olarak düzenlendiği pilav günü etkinliğine katıldı. Okul ziyareti sırasında 3-6 yaş grubunda eğitim gören minik öğrencilerin hazırladığı resim ve el işi sergisini gezen Tuna, okul öğretmenlerinden de çocukların eğitim durumu ile ilgili bilgiler aldı. Pilav günü etkinliğinde minik öğrenciler ve velileriyle sohbet etme fırsatı da bulan Başkan Tuna'ya çocuklar da yakın ilgi gösterdi. Okul öncesi eğitimin eğlenceli bir dönem olduğunu vurgulayan Tuna, çocuklardan okullarını çok sevmelerini ve çok çalışmalarını istedi.
Etkinlikte bir konuşma yapan Tuna, çocuklarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, Limon Çiçeği Anaokulu'nun güzide eğitim kurumlarından biri olduğunu söyledi. Bilimsel araştırmalara göre okul öncesi eğitimi alan çocukların ileriki yaşlarda daha başarılı olduklarını kaydeden Tuna, belediye olarak eğitimi önemsediklerini ve ilçedeki tüm eğitim kurumlarına imkanları ölçüsünde destek olduklarını, olmaya da devam edeceklerini belirtti. Toroslar Belediyesi olarak hayata geçirdikleri 9. Avrupa Birliği Projesi olan "Çocuklarımız İçin El Ele" projesi kapsamındaki Mobil Kreş ile dezavantajlı ailelerin 3-6 yaş grubundaki çocuklarının okul öncesi eğitimine katılmasını kolaylaştırmayı hedeflediklerini dile getiren Tuna, Mobil Kreş'in ilçedeki tüm mahallelerde yoğun ilgi gördüğüne dikkat çekti. Hedeflerinin, özellikle 3-6 yaş grubu arasında eğitim gören çocukların daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak olduğunun altını çizen Tuna, "Belediye olarak okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi amacıyla 'Çocuklarımız İçin El Ele' projesini hayata geçirdik. Bu proje kapsamında oluşturduğumuz mobil kreş ile öncelikli olarak okul öncesi eğitimin az olduğu mahalleler olmak üzere Toroslar'ın her mahallesini karış karış gezerek okul öncesi eğitimi almayan öğrencilere öğretmenler nezaretinde eğitimler verildi. Bu eğitimlerle çocuklarımız hem dayanışmayı hem de yeni arkadaşlıklar kurmayı öğrendiler. Bu proje ile ilçemizde okul öncesi eğitim kurumlarına olan ilgi önemli derecede arttı. 3-6 yaşındaki çocuklarımızın hayal dünyasını genişletmek, el becerisi kazandırmak ve zeka gelişimine katkı sağlayabilmek adına uygulamaya koyduğumuz bu güzel çalışmanın verimliliğinden dolayı oldukça mutluyuz. Bilimsel bir gerçek var ki, okul öncesi eğitimi alan çocuklarımız ileriki yaşlarında daha başarılı oluyorlar. Bu anlamda Limon Çiçeği Anaokulumuzun da bölgemize katkıları yadsınamaz. Okul müdürümüze ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza da bundan sonraki eğitim ve öğretim hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.
(KYM-Y)

18.01.2013 14:48:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT