1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Toprak ilçe ziyaretlerini değerlendirdi

Başkan Toprak ilçe ziyaretlerini değerlendirdi

Başkan Toprak ilçe ziyaretlerini değerlendirdi
A+A-

Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Selman Toprak, halka hizmetin en iyisini yapmak istediklerini belirterek, “Borsamızın hedefi Van’ın bölgesel güç olmasına katkı sunmaktır” dedi.


Göreve geldikleri süre itibariyle yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle birlikte sürekli istişare halinde olduklarını belirten VATBO Başkanı Toprak, borsa hizmetlerinin doğru ve etkin kullanılması için çaba sarf etmeye devam edeceğini söyledi. Toprak, ilçelerde açılacak temsilciliklerle daha hızlı ve etkili hizmet sunacaklarına inandıklarını ifade etti. Van’da borsacılık faaliyetleri hakkında vatandaşlarda var olan algının istenen ve beklenen düzeyde olmadığını belirten Toprak, bu eksiği kendi dönemlerinde gidermek adına sürekli ziyaret ve temaslar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yaptıkları çalışmalar kapsamında ilk olarak Hakkâri için girişimlerde bulunduklarını ve Türkiye’de borsa olarak bir ilke imza attıklarını kaydeden Toprak, “TOBB’da sıkı müzakereler yaparak, kendimizi ifade ederek, barış sürecine vurgu yaparak istediğimizi aldık. Bu Van için büyük bir başarı, aynı zamanda bölge insanı için de önemli bir kazanımdır. Devlet ve millet arasında bir köprü oluşturduk. Bu hizmet köprüsünde vatandaşı aciz etmemeye, hizmetleri yerinde, zamanında ve doğru almasına vesile olduk. Ülkemizde esen barış rüzgârlarına katkı sunduk, hizmet kardeşliği yaptık” dedi.

“VATANDAŞIMIZA TİCARET BORSASINI ANLATMALIYIZ”
Çalışmalarını Hakkâri ile sınırlandırmadıklarını söyleyen VATBO Başkanı Toprak, “Hakkâri’nin faaliyet alanımıza dâhil edilmesinden hemen sonra ilçeleri kapsayan bir gezi ve inceleme programı çıkardık. Bu program çerçevesinde Özalp ve Bahçesaray ilçelerimize ziyaretler gerçekleştirdik. Burada vatandaşlarımızda şu algıyı müşahede ettik. İnsanlarımız borsayı bilmiyor, tanımıyor. İnanın menkul kıymetler borsası ile karıştıranlar dahi oldu. Bu bizim eksiğimiz, bizim onlara gidemememizden kaynaklanıyor. Ancak şimdi özellikle belirtmek isterim ki, artık ilçeler de kontrolümüzde olacak. Temsiliyet noktaları açarak oradaki vatandaşlarımıza hizmeti götüreceğiz. Vatandaşlarımıza eğitimler vereceğiz. Ürettikleri ürünlerin daha verimli ve sağlıklı üretimi, bunun ticari döngüye katılması noktalarında gerekli bilgi ve desteği sunacağız” diye konuştu.

“YYÜ’DEN AKADEMİK DESTEK ALARAK DAHA FAYDALI HİZMET SUNACAĞIZ”
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla da yoğun temaslarda bulunduklarını belirten Toprak, “Özellikle bilimsel anlamda çiftçilerimize ve hayvancılıkla uğraşan halkımıza destekler sunmak için akademisyenlerimizle sürekli bir araya geliyoruz. Bu konuda destek sunan Sayın Rektörümüz ve hocalarımızın da ilgisi büyük. Alanında uzman hocalarımıza yer tahsisi ve teknik destekler sunarak önümüzdeki aylarda sürekli olarak eğitim programları, söyleşiler, panel ve sektör toplantıları gerçekleştireceğiz. Akademisyenlerimize danışarak sorunların daha hızlı ve bilimsel çözümü için gayret göstereceğiz. Amacımız, Başbakanımızın ifade ettiği gibi bölgesinde lider ülke konumunda olmak için uğraşan Türkiye’ye yakışır bir Van meydana getirmek, halkımıza hizmetin en iyisini yapmak. Bunu gerçekleştirecek her türlü çalışma ve işbirliğine hazırız. Van’ı bölgesel güç yapmak istiyoruz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT