1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Tiryaki'den Dünya Şampiyonu Olana "ev" Sözü

Başkan Tiryaki'den Dünya Şampiyonu Olana "ev" Sözü

Başkan Tiryakiden Dünya Şampiyonu Olana ev Sözü
A+A-

Altındağlı gençlerin sosyal ve fiziksel gelişimi için projeler üreten ve gençleri destekleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi Spor Kulübü'nün başarılı boksörlerine de des

Altındağlı gençlerin sosyal ve fiziksel gelişimi için projeler üreten ve gençleri destekleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ Belediyesi Spor Kulübü'nün başarılı boksörlerine de destek verdi.
Gelecek hafta İzmir'de gerçekleştirilecek olan Türkiye şampiyonası öncesinde gençlere moral ziyaretinde bulunan Başkan Tiryaki, Ağustos ayında Ukrayna'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasında birincilik kupasını Altındağ'a getirecek boksöre "ev" sözü verdi.
Geçmişte sokaklarda çalışan ve zararlı alışkanlıklar edinen, ancak spor sayesinde hayatlarını düzene sokan ve büyük başarılar elde eden genç boksörleri evinde ziyaret eden Başkan Tiryaki, hem genç sporcuların ihtiyaçlarını karşıladı hem de haftaya gerçekleşecek olan Türkiye şampiyonası için onlara moral verdi.
Bir çoğu Çinçin, İsmetpaşa ve Dışkapı semtlerinde oturan çocuklar, boksa başladıktan sonra hayatlarının nasıl değiştiğini Başkan Tiryaki'ye anlattılar. Yeni Altındağ Belediye Spor Boks takımına seçildikten sonra antrenörleri Erdal Bayramhan'ın büyük desteği ile milli takıma da giren çocuklar, Ağustos ayında Ukrayna'da Türkiye adına ringe çıkacaklar.
Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş, Kulüp Başkanı Yunus Solmaz ve Kulüp Genel Koordinatörü Mustafa Mert ile birlikte Türkiye şampiyonu ve Avrupa ikincisi genç sporcu Haydar Ünlüel'i, evinde ziyaret eden ve burada takımın diğer başarılı sporcularıyla da bir araya gelen Başkan Tiryaki, çocukların sokaklardan ringlere uzanan hayat hikayesini ilgiyle dinledi. Genç boksörlerin kendisinden istediği malzemeleri de temin eden Başkan Tiryaki, çocuklara başarılar diledi ve moral verdi.
Gençlere altın değerinde öğütler de veren Başkan Tiryaki, başarılı olmak için çok çalışmaları gerektiğini vurguladı. "Sokaklardan uzak durun, zararlı alışkanlıklara kesinlikle yönelmeyin. Gücünüzü doğru yönde kullanın, kimseyle kavga etmeyin. Derslerinizi de ihmal etmeyin" diyen Tiryaki, Altındağ Belediyesi olarak başarılı gençlerin ve Altındağ'da yetişen başarılı sporcuların daima arkasında olacaklarının da altını çizdi.
Başkan Veysel Tiryaki, genç boksörlerle bir araya geldiği görüşmede büyük sürprizini de açıkladı. Ağustos ayında Ukrayna'da gerçekleştirilecek dünya şampiyonasında birincilik kupasını Altındağ'a getirecek boksöre "ev" sözü veren Başkan Tiryaki, gençlerin heyecanlanmasına neden oldu.
Ev sözünü alan gençler, artık tek hedeflerinin dünya şampiyonluğu olduğunu belirterek, yeni eldivenleri ile birlikte kameralara neşeyle poz verdiler.
(BK-ÖZ-Y)

23.01.2013 10:40:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT