1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Tanık, Çalışanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Başkan Tanık, Çalışanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Başkan Tanık, Çalışanlarıyla Kahvaltıda Bir Araya Geldi
A+A-

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediye çalışanları ile kahvaltıda bir araya geldi. Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Kokteyl Salonu'nda gerçekleşen buluşmaya Çankaya Belediyesi'nin farklı bi

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, belediye çalışanları ile kahvaltıda bir araya geldi.
Çankaya Belediyesi Vedat Dalokay Kokteyl Salonu'nda gerçekleşen buluşmaya Çankaya Belediyesi'nin farklı birimlerinden çok sayıda personel katıldı. Çankaya Belediyesi'nin yerel yönetim felsefesinin ve gerçekleştirdiği projelerin anlatıldığı film gösterimi ile devam eden kahvaltılı toplantıda Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, uygulanan yeni toplumcu belediyecilik programı hakkında çalışanlara bilgiler aktardı. Bu tür bir araya gelişlerin yönetim ve çalışanlar arasındaki duygu ve düşünce birliğinin geliştirilmesine katkı sunacağına inandığını ve bundan sonraki süreçte de devam edeceğini vurgulayan Tanık, dünyada 1929 krizi ile karşılaştırılabilecek derinlikte bir krizin, Türkiye'de ise kutuplaşma, gerginlik ve çatışmaların var olduğu bir dönemde göreve geldiklerini ve belediyecilik anlayışlarını da bu koşulları gözeterek oluşturduklarını belirtti. Tanık, "Biz Çankaya Belediyesi'nde sıradan bir belediyecilik yapmıyoruz. 1970'li yıllarda Vedat Dalokay'ların oluşturduğu toplumcu belediyecilik anlayışının günümüz koşullarına uyarlanması anlamına gelen yeni toplumcu belediyecilik programını uyguluyoruz. İnancımız odur ki, bizim anlayış ve uygulamalarımız bugünün piyasacı şirket mantıklı belediyecilik anlayışına karşı, toplumun çıkarlarını eksen alan alternatif yerel yönetim anlayışlarının oluşmasına önemli bir katkı sunacaktır" diye konuştu.
Çankaya Belediyesi personelinin siyasal bilinç ve kültür düzeyi ile toplumcu belediyeciliği uygulama açısından son derece birikimli ve yetenekli bir topluluk olduğunu ve bunun büyük bir şans oluşturduğunu belirten Tanık, "Bizim her yaptığımız iş, bir diğeriyle bağlantılı ve uyumludur. Yeni bir şey yaratmaya çalışıyoruz. Bu nedenle biraz zaman aldı. Ama son bir yıldır çalışmalarımız ürünlerini vermeye başladı ve hizmetlerimize yönelik halkın beğenisi son bir yıl içinde belirgin biçimde yükselme eğilimine girdi" değerlendirmesinde bulundu.
(BC-CC-Y)

18.02.2013 17:17:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT