1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Takva'dan Taziye Mesajı

Başkan Takva'dan Taziye Mesajı

Başkan Takva'dan Taziye Mesajı
A+A-

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Soma’da maden ocağında meydana gelen patlama ile ilgili bir mesaj yayınladı.


Takva, yayınladığı mesajında, “Soma ilçemizde maden ocağında meydana gelen patlamayı büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Yaşanan elim olayda hayatlarını kaybeden vefakâr emekçilerimiz bizleri üzüntüye boğmuştur. Patlamadan yaralı olarak kurtulan emekçi kardeşlerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz.


Yerin yüzlerce metre altında alın teri dökerek hayatlarını, sağlıklarını tehlikeye atmak suretiyle yaşamlarını sürdüren kahraman emekçilerimizin ne yazık ki yaşam mücadeleleri çok zorludur. Meydana gelen patlamada da hayat mücadelelerinin ne kadar zorlu ve meşakkatli olduğunu bir kez daha öğrenmiş bulunmaktayız. Yakın bir zamanda depremi, oluşturduğu tahribatı ve verdiği acıları yaşayan bir kentin insanları olarak acınızı çok iyi anladığımızı ve yürekten paylaştığımızı ifade etmek isteriz. Olayda hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar, ailelerine ve sizlere sabır diliyoruz. Van TSO ayrıca Manisa Valisi, Soma Belediye Başkanı ve Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı’na da geçmiş olsun dileklerini ileterek, Van iş dünyasının her türlü maddi ve manevi desteğe hazır olduklarını bildirdiler” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT