1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Tahmazoğlu, Hizmetleri Hakkında Bilgiler Verdi

Başkan Tahmazoğlu, Hizmetleri Hakkında Bilgiler Verdi

Başkan Tahmazoğlu, Hizmetleri Hakkında Bilgiler Verdi
A+A-

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Göreve geldiğimiz günden bu yana bu şehirde yaşayan herkesin fikrine ihtiyacımız var dedik ve sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunduk" d

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Göreve geldiğimiz günden bu yana bu şehirde yaşayan herkesin fikrine ihtiyacımız var dedik ve sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunduk" dedi.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Gaziantep Şubesi'ni (TÜMSİAD) ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçe genelinde yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. TÜMSİAD toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Başkan Tahmazoğlu, "Şahinbey İlçemiz 2012 yılı nüfus sayımına göre 782 bin 899 kişilik merkez nüfusu ile Türkiye'nin en büyük 3'üncü büyük ilçesi konumundadır. 66 ilden daha büyük bir nüfusa sahip ilçemizde son dört yılda 96 bin 795 kişilik nüfus artışı olmuştur. İlçemizde gerçekleşen nüfus artışına karşın çarpık yapılaşmanın olmaması adına 550 bin kişilik modern yaşam alanları açtık. Sadece 2012 yılında müteahhitlerimize 15 bin 338 konut yapım ruhsatı verdik. Dört yıllık görev süremizde ise yaklaşık 35 bin konut yapımı için ruhsat verdik. Ayrıca belediyemizce Çamlıca'da 379 konut, Yeşilvadi'de 702 konut ve Mavikent te 2 bin 340 konut inşaatlarımız hızla yükseliyor. Daha önemlisi 4 bölgede Türkiye'ye örnek olan bir kentsel dönüşüm çalışması yapıyoruz. Bu kapsamda bin 970 evin kamulaştırmasını yaptık, bin 731 evin yıkımını gerçekleştirdik. 198 Milyon TL'lik kamulaştırma yaptık. Şahinbey Sanayi sitemizde işyerlerinin yüzde 40'lık bölümün temel kazı işlemi tamamlandı. Sokak sağlıklaştırma çalışmamızda yer döşeme çalışmalarına başladık. Güneykentte 180 bin metrekare alanda park çalışmamız devam ediyor. Hanımlar yüzme, spor ve kültür merkezi ile Güneykent Pazar, spor ve sosyal kompleksimiz tamamlanma noktasına geldi. Toplamda 344 adet park yaparak halkımızın hizmetine sunduk. Parklarımıza ve okul bahçelerine 69 adet halı saha ve basketbol sahası yaptık. 7 milyon Metrekare alanda yapılacak olan Yeşilvadi projemiz kapsamında 1 milyon 700 Bin metrekare alana Türkiye'nin en büyük parkını yapıyoruz. 11 olan sosyal tesis sayımızı 50'ye çıkardık. 12 sosyal tesisimizin inşaatı devam ediyor. 62 bin 861 kursiyerimiz tesislerimizde eğitim aldı. Şuanda 30 branşta 26 bin 700 kursiyerimiz eğitim alıyor. 11 bin 350 öğrencimiz ücretsiz olarak SBS, LYS ve YGS eğitimi alıyor. Sokak sağlıklaştırma projemiz devam ediyor. Bostancı ve gümrük hanı restore ederek halkımızın hizmetine sunduk. Eğitime destek olduk. 3 okul birden yapıyoruz. Birinci okulumuz Adil Teymur İmamhatip Ortaokulumuz eğitim öğretime başladı. İkinci okulumuzun temelini attık. Şefkat mağazamız aracığı ile 41 bin 979 aileye yardım yapıldı. Sosyal marketimizde 2030 aile şefkat kartla alışverişlerini yapmaktadır" dedi.
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Gaziantep Şube Başkanı Cuma Çekici ise "Türkiye'ye örnek ve model olan başarılı çalışmalarından dolayı Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu'nu gönülden tebrik ediyorum. Şahinbey'de yapılan çalışmaları gıpta ile izliyoruz. Başkanımızın şuanda yaptığı hizmetleri yıllardır özlemiştik. Şehrimiz adına önemli çalışmalar yapılmaktadır. Bizlerde bu başarılı çalışmaların her zaman destekçisi olacağız. Şahsım be yönetim kurulu üyelerimiz adına Başkanımıza bu çalışmalarında başarılar diliyorum" diye konuştu.
(MDC-ÖK-Y)

06.02.2013 11:52:40 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT