1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Tahmazoğlu, 'evlilik Okulu' Kursiyerlerine Sertifikalarını Verdi

Başkan Tahmazoğlu, 'evlilik Okulu' Kursiyerlerine Sertifikalarını Verdi

Başkan Tahmazoğlu, evlilik Okulu Kursiyerlerine Sertifikalarını Verdi
A+A-

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu Projesi kapsamında eğitim seminerlerini tamamlayan 842 kursiyere, sertifikalarını verdi. Şahinbey Belediyesi tarafından, evlilik müesseses

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Evlilik Okulu Projesi kapsamında eğitim seminerlerini tamamlayan 842 kursiyere, sertifikalarını verdi.
Şahinbey Belediyesi tarafından, evlilik müessesesinin sağlam temeller üzerine kurulması noktasında evlenecek ve evli çiftlere yönelik verilen eğitim seminerlerine, bugüne kadar 3 bin 416 kişi katıldı. Kürşad Tüzmen Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen sertifika törenine; Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, beraberinde İl Müftü Yardımcısı Mehmet Karatepe, sanatçı Gökhan Güney ve kursiyerler katıldı.
Evlilik okulunu önemsediklerini ifade eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Şu an sosyal tesislerimizde yaklaşık 27 bin kişi kurs görüyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde ise 62 bin kişi kurs aldı. Toplamda 100 bin kişiye ulaştık. Bu kurslar içerisinde evlilik okulu çok önemli bir yer tutuyor. Özellikle evlenecek ve evli çiftlerimizi alıyoruz ve burada eğitim veriyoruz. Şu ana kadar 2 bin 574 kişi buradan eğitim aldı. Şu anda ise 842 kişi eğitimlerini tamamladı, onlara da kademeli olarak sertifikalarını veriyoruz. Ben eğitimlere katılan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Bu kursun amacı mutlu aileleri ortaya çıkarmak, eşler arasında karşılıklı saygı sevgi olmak üzere birçok konuda eğitim, sağlık, emniyet, diyanet noktasında bilgilendirmek ve daha mutlu evlilikleri kurmak ve devam ettirmek. Bu anlamda katılan kursiyerlerimizi kutluyorum, kurs veren hocalarımızı kutluyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Şahinbey Belediyesi'nin yapmış olduğu faaliyetlerin sadece Şahinbey'e has olmadığını, Türkiye'ye de örnek olan projeler olduğunu söyleyen İl Müftü Yardımcısı Mehmet Karatepe ise, "Diğer şehirlere gittiğimizde Gaziantepimizi örnek gösteriyoruz. Özellikle Şahinbey Belediyemizin evlilik okulu programlarına müftülük olarak kattığımız katkı münasebetiyle, yakından takip etme ve görme imkanına ulaştık. Özellikle tesisler içerisinde evlilik okulu dışındaki sosyal faaliyetleri görüyor olmamız da bizi gerçekten mutlu kılmıştır. Yapılan bu faaliyetleri tebrik ediyorum. Sayın belediye başkanımızı gönülden kutluyor, hizmetlerin devamını yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.
Programa katılan sanatçı Gökhan Güney de, sertifika dağıtımı ve pasta kesilmesinin ardından, sevilen şarkılarından birkaçını kursiyerler için seslendirdi.
(MDC-SO-Y)

07.02.2013 12:21:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT