1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Sözlü: "bu Karamsar Tablo Karşısında Seyirci Kalamazdım"

Başkan Sözlü: "bu Karamsar Tablo Karşısında Seyirci Kalamazdım"

Başkan Sözlü: bu Karamsar Tablo Karşısında Seyirci Kalamazdım
A+A-

Türk-İş Adana 4. Bölge Temsilciliği'ni ziyaret eden Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın özellikle son 3 yılda karamsar bir tablo çizdiğini savunarak, "Bu karamsar tablo karşısında seyirci

Türk-İş Adana 4. Bölge Temsilciliği'ni ziyaret eden Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana'nın özellikle son 3 yılda karamsar bir tablo çizdiğini savunarak, "Bu karamsar tablo karşısında seyirci kalamazdım. Kötü gidişata dur demek için göreve talibim" dedi.
Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar ve bağlı sendika başkanlarıyla bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin adeta bir 'İttifak Partisi' tarafından yönetildiğini iddia etti.
Aytaç Durak'ın AK Parti iktidarı tarafından yaklaşık 3 yıldır görevden uzaklaştırıldığını söyleyen Sözlü, "Bu durum Sayın Aytaç Durak'a, MHP'ye ve Adana halkına yapılmış büyük bir haksızlıktır. Adana Büyükşehir Belediye meclis üyeleri de kendi partilerince kontrol edilemez duruma gelmiştir. Sanki yeni bir ittifak partisi ortaya çıkmış ve Adana bu ittifak partisi tarafından yönetilir haldedir. Önümüzdeki yerel seçimlerde işte bu duruma dur demek için Adanalı hemşehrilerimin üzerine düşeni yapacağına inanıyorum" dedi.
Ceyhan'da 3 dönemdir tüm siyasi partilere mensup seçmenlerin de desteğini alarak belediye başkanı seçildiğini anlatan Sözlü, "Görev sürem boyunca hiçbir kişiye, kuruma ayrıcalık ve partizanlık yapmadım. Ancak sahip olduğum siyasi duruş ve ahlaktan da ödün vermedim. Niyetim Adana'yı elinde tutmak değil, Adana'nın rotasını belirleyecek kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerle hak ettiği noktaya taşımaktır" diye konuştu.
Demokratik rejimlerde siyasi kurumların ciddiyetinin, siyasetçilere duyulan güvenle sağlanabileceğini belirten Başkan Sözlü, "Bir siyasetçi olarak hemşerilerime hiç yalan söylemedim. Eğer bir siyasetçi işe yalan ile başlarsa halkın desteğini hak etmez. Hangi partiden olursa olsun siyasetçilerin, bir duruş, bir ilke ve bir ahlak sahibi olması gerekir" şeklinde konuştu.
(MSÇ-Y)

05.02.2013 10:06:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT