1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Pekel Pazarcı Esnafına Yeni Pazar Yerini Tanıttı

Başkan Pekel Pazarcı Esnafına Yeni Pazar Yerini Tanıttı

Başkan Pekel Pazarcı Esnafına Yeni Pazar Yerini Tanıttı
A+A-

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, İhsaniye Mahallesi'nde kurulan Cumartesi Pazarı ile ilgili esnafa bilgi veren Belediye Başkanı Sedat Pekel, esnaftan katkı payı almadan pazar yerinin yenileneceğini sö

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, İhsaniye Mahallesi'nde kurulan Cumartesi Pazarı ile ilgili esnafa bilgi veren Belediye Başkanı Sedat Pekel, esnaftan katkı payı almadan pazar yerinin yenileneceğini söyledi.
Belediye meclisi salonunda pazarcı esnafının katılımı ile bilgilendirme toplantısı düzenleyen Pekel, seçim beyannamelerinde de bulunan yeni pazar yerinin yeniden yapılması çalışmalarının bürokrasiye takılması yüzünden gerçekleştirilemediğini söyledi. Pekel, "Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'ndan pazar yerinin hemen yanında bulunan şehit mezarlığı sebebiyle izin alınması gerekiyor. Bu işlem için biz aylardır uğraşıyoruz, çözüme ulaşmak üzereyiz" dedi.
Pazar yerinin yenilenmesi ile ilgili partizan kaygılardan uzak olduklarını söyleyen Pekel, yeni pazar yerinin belediye kaynakları ile yapılmaya çalışılacağını belirterek, "Biz yaptık oldu diye bir düşüncemiz yok. Bu konuda pazarcı esnafımızın görüşünü de değerlendireceğiz. Ayrıca sizlerden para istemiyoruz. Bu işin finansmanı belediye kaynakları ile yapılacak. Ancak bir miktar borçlanma gerektirebilir. Bu konudaki çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu.
Yeni pazar yeri projesini esnafa tanıtan Başkan Pekel, alt katı otopark olarak planlanan pazar yerinin çevresinde iş yerleri, sosyal donatı alanları olacağını, üst katın ise pazar yeri olarak kullanılacağını söyledi.
Toplantıda yeni pazar yeri ile ilgili beklentilerini dile getiren pazarcı esnafı, köy minibüslerinin pazar yerine gelmesini ve pazar yerinde oya pazarı kurulmasını istedi.
(TK-MŞ)

30.01.2013 19:18:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT