1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Pekel Gazeteciler Gününü Kutladı

Başkan Pekel Gazeteciler Gününü Kutladı

Başkan Pekel Gazeteciler Gününü Kutladı
A+A-

Balıkesir'in Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Pekel, mesajında, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın meslek ilkelerine s

Balıkesir'in Bandırma Belediye Başkanı Sedat Pekel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Pekel, mesajında, tarafsız, özgür, ilkeli ve basın meslek ilkelerine sahip çıkan bir medyanın toplumun kalkınmasında ve gelişmesinde önemli rolü olduğunu söyledi. Pekel, "Özgürlükçü ve demokratik bir anlayışın devamını sağlamak, toplumu önemli konularda aydınlatarak kamuoyu oluşturmak ve meslek ilkeleri ışığında görevini sürdürmek adına hayati bir öneme sahip olan basın özgürlüğü her ne kadar kanunlarla garanti altına alınmış gibi görünse de, çeşitli yollarla haber ve ifade hürriyetinin baskı altına alınmaya, egemen anlayışın çıkarlarına hizmet eder hale getirilmeye çalışıldığını görüyoruz. Ülkemizde farklı anlayışta ve çizgide birçok basın kuruluşları olmasına rağmen, iktidar, çıkarları ile çatışan noktalarda basına müdahale etme ve sansür uygulama refleksinden bir türlü kurtulamamıştır" dedi.
Başkan Pekel, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak, yaşadıkları sıkıntıların sona erdiği aydınlık bir geleceklerinin olması temennisinde bulundu.
(TK-MŞ)

10.01.2013 13:29:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT