1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Özgökçe Denetimde

Başkan Özgökçe Denetimde

Başkan Özgökçe Denetimde
A+A-

Tuşba Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayının gelmesi ile birlikte gıda üretimi ve satışı yapan iş yerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.


Tuşba Belediyesi Ramazan ayının gelmesi ile birlikte denetimlerine hız verdi. Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, eşliğinde denetime çıkan zabıta ekipleri, denetimlerde ağırlıklı olarak hijyen koşulları ve çalışanların temizliği konusunda incelemeler yaptı. Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen işyeri ve imalathanelere uyarılarda bulunan zabıta ekipleri, özellikle Ramazan ayında en fazla tüketilen, kahvaltılıklar, hurma, bakliyatlar ile şarküteri ürünlerinin satıldığı tezgahlar ile fırınları denetledi. Zabıta ekiplerinin ekmeğin gramajına da dikkat etmesini isteyen Belediye Başkanı Doç. Dr. Özgökçe, "Tuşba yaşayan halkımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda, gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacındayız. İnsan sağlığı bizim için her şeyden önemli. Yaptığımız denetimlerde esnafımızı hem bilinçlendiriyor hem de eksiklerini görme konusunda kendilerine yardımcı oluyoruz. Denetimlerimiz sırasında esnaflarımızı gördüğümüz eksiklikler konusunda bir kereye mahsus olmak üzere uyarıyoruz. Esnaflarımız da denetimler sonrası eksiklerini gideriyor. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme noktasında asla taviz vermeyeceğiz. Daha sonraki kontrollerimizde aynı durumla karşılaşmamız halinde gerekli yasal işlemleri yapacağız. Zaten bizim bu denetimlerimiz sadece Ramazan ayı ile sınırlı kalmayacak yılın 12 ayı boyunca düzenli olarak devam edecektir” dedi.

Yeni kurulan bir belediye olmasına rağmen ilk kurdukları birimlerden birinin de Zabıta Müdürlüğü olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Doç. Dr. Özgökçe, vatandaş sağlığının her şeyden önce geldiğini için Zabıta Müdürlüğünü kurar kurmaz denetimlere başladıklarını ifade etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT