1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Özden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Ankara

Başkan Özden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı Ankara

Başkan Özden 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı  Ankara
A+A-

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, gazetecilerin halkı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emeğin kutsal olduğunu belirtti. Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yayınlad

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, gazetecilerin halkı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emeğin kutsal olduğunu belirtti.
Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yayınladığı mesajla çalışma güvenliğini sağlayan 10 Ocak 1961 tarihli ve 212 sayılı Kanun'un kabul edilişinin yıldönümü dolayısıyla Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Gazeteciliğin önemini vurgulayan Özden, mesajında şunları kaydetti:
"Eskilerin deyimiyle gazeteciler halkın gözü, kulağı ve sesidir. Demokrasinin yerleşmesinde basın kuruluşlarının önemli katkıları vardır. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada, bir millete muhtaç olduğu fikri gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan müşterek istikamette yürümesini teminde basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir. Gazetecilerin halkımızı gelişen olaylar hakkında bilgilendirmek için ortaya koydukları emek kutsaldır. Onların bu görevleri yerine getirirken yaptıkları çalışmalara yardımcı olmak da hepimizin görevidir. Halkı doğru bilgilendirmek adına hayati ve önemli mesleklerden biri olan, günümüzün en dinamik mesleklerinden biri gazeteciliği vefakar ve cefakarca, onurlu, demokratik haklara saygılı şekilde, görevinin bilincinde olarak yapan tüm gazetecilerin günü kutlu olsun. Tüm basınımıza ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeksizin yerine getirdikleri bu önemli kamu hizmeti için teşekkür eder, basınımızın temel taşı olan fikir işçisi gazeteci arkadaşlarımıza başarılar dileyerek, içten sevgi ve selamlarımı sunuyorum."
(ZÇ-CC-Y)

09.01.2013 13:05:06 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT