1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Özcan'dan 3 Ocak Kutlaması Mersin

Başkan Özcan'dan 3 Ocak Kutlaması Mersin

Başkan Özcandan 3 Ocak Kutlaması  Mersin
A+A-

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünü kutladı. Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururl

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünü kutladı.
Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlayacaklarını kaydeden Özcan, "91 yıl önce küçük bir kasaba konumunda olan Mersin, Cumhuriyet'in ilanı ile birlikte büyük bir kalkınma hamlesi gerçekleştirmiştir. Mersin bugün vergi sıralamasında Türkiye'nin beşinci, nüfus olarak da 10. büyük kentidir. Sanayisi, serbest bölgesi, limanı, tarım alanları, fabrikaları, tarihi ve turistik yerleri, iklimi ve sahili ile Türkiye'nin gelecek vaat eden kentlerinden birisidir. Kentimizin düşman işgalinden kurtulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkesi saygıyla anıyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Mersinliler Mersin'e sahip sıkınız' sözünden hareketle, şehrimizi bir dünya kenti yapma yolunda çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
Mersin halkından aldıkları güç ve güvenle çalışmalara devam edeceklerini vurgulayan Özcan, "Tüm bu duygu ve düşüncelerle Mersin halkının 3 Ocak Kurtuluş Bayramı'nı kutluyor, bizleri düşman zulmünden ve işgalinden kurtaran şehitlerimizi ve gazilerimizi büyük bir özlem ve minnetle anıyorum" diye konuştu.
(HSK-Y)

02.01.2013 14:50:24 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT