1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Okay'dan Birlik Açıklaması

Başkan Okay'dan Birlik Açıklaması

Başkan Okaydan Birlik Açıklaması
A+A-

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, Katı Atık Bertaraf Tesisi Birliği'nin feshedilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İl Özel İdaresi, Salihli, Alaşehir, Sarıgöl ve Demirci ilçelerinin

Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, Katı Atık Bertaraf Tesisi Birliği'nin feshedilmesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
İl Özel İdaresi, Salihli, Alaşehir, Sarıgöl ve Demirci ilçelerinin içerisinde bulunduğu ilçe ve belde belediyelerini kapsayan katı atık bertaraf tesisi birliğinin kapatılması kararını eleştiren Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ile ilgili sorulara cevap veren Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay, "Vali Bey olayı farklı yorumladı. Biz daha farklı yorumluyoruz. Birlik Meclisinin feshedilmesine Birlik Meclisinde 3'de 2 çoğunluk ile karar verilir. Büyükşehir Yasasında da birliklerin feshedilmesi yönünde hüküm var. Salihli bir Büyükşehir ilçesi oluyor. Katı Atık Bertaraf Tesisi yapmak ve işletmek Büyükşehir Belediyesinin görev alnına giriyor. Yasanın çeşitli hükümleri birliği işlevsiz konuma getiriyor. Çalışan bir birlik olsaydı, feshedilmesi akılcı olmazdı. Ancak birlik yasa ile birlikte iş yapamaz, borçlanamaz ve hizmet alımı gerçekleştirmez duruma gelmiştir. İl Özel İdaresi de birlik meclisinin bir üyesiydi. Biz çalışmalarımızda, uygulamalarımızda her zaman önce konunun yetkililerinden bilgi alarak bir adım atarız. Bu kararı alırken de İçişleri Bakanlığı, Belediyeler Birliği gibi kurumlardan ilke olarak görüşlerini aldık" dedi.
(ES-ERG-Y)

28.01.2013 12:55:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT