1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Köşker Dernek Ziyaretlerine Devam Ediyor

Başkan Köşker Dernek Ziyaretlerine Devam Ediyor

Başkan Köşker Dernek Ziyaretlerine Devam Ediyor
A+A-

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte Gebze'de yaşayan Balkan Türkleri'ne konuk oldu. Hizmetler ve projelere ilişkin sunum yapan B

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile birlikte Gebze'de yaşayan Balkan Türkleri'ne konuk oldu. Hizmetler ve projelere ilişkin sunum yapan Başkan Köşker, "Kaynakları en doğru şekilde ve yerinde kullanarak hizmetlerimizle kentimizi donatıyoruz" dedi.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun da katılarak kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdiği dernek ziyaretine Başkan Köşker'in yanı sıra AK Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, il ve ilçe yöneticileri, başkan yardımcıları Nilay Ayran, Ahmet Kisbet, başkan danışmanı Şakir Bitmez, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda dernek üyesi de katıldı.
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar, Gebze'nin değişiminde önemli bir kilometre taşı olan hizmetlerle kenti donattıklarını söyleyerek, "Büyükşehir Belediyemiz ile uyumlu bir işbirliğiyle başlatılan Gebze'de başlatılan değişim hamdolsun siz değerli hemşerilerimizden aldığımız güçle devam ediyor. Gebzeli hemşerilerimizin mutlu olduğu marka bir kent için durup dinlenmeden çalışıyoruz" dedi.
Gebze Belediyesi'nin güçlü mali yapısıyla; yeni hizmetler için artık satan değil, satın alan ve kamulaştırma yapan bir belediye konumuna geldiğini söyleyen Başkan Köşker, "Eski 'yap-boz' belediyecilik anlayışının aksine altyapısı tamamlanmayan hiçbir mahallede ve bölgede üst yapı çalışmalarına başlamadık. Kaynakları en doğru şekilde ve yerinde kullanarak hizmetlerimizle kentimizi donatıyoruz" dedi. Başkan Köşker, "Gebze'nin en büyük ihtiyacı asfalt. Şuana kadar 23 milyon liralık asfalt ihalesi yaptık. 3,5 yılda 80 milyon liralık yatırım yaptık. Önümüzdeki yılda da Allah nasip ederse yeni projelerimize 40 milyon liralık bütçe ayırdık" dedi.
Söz verilen hizmetlere ilaveten yeni projelerin de Gebze'ye kazandırılacağına dikkat çeken Başkan Köşker "Toplamda 5 yıl içerisinde 115 milyon TL gibi bir yatırım yapmış olacağız" diye konuştu. Gebze Belediyesi'nin mali disipliniyle yatırım yapan ve borcu olmayan bir belediye olduğunu söyleyen Başkan Köşker, "Artık satan değil, hizmet ve projeler için satın alan belediye haline geldik. Bunun karşılığını yurt içinde ve yurt dışında aldığımız ödüllerle taçlandırdık" ifadelerini kullandı.
Konuşmasının son bölümünde yeni yılda hayata geçirilecek, projeleri çizilmiş ve ihale aşamasına gelinen projelere ayıran Başkan Köşker, "Eskihisar'da macera ve aksiyon parkı yapacağız. Yürüyüş alanları, tırmanma şeritleri ve treking alanları, sosyal donatı alanlarının yanı sıra teleferiğin de olacağı macera ve aksiyon parkı sayesinde Gebze'miz yakın illerden konukların ağırlandığı bir cazibe merkezi olacak" şeklinde konuştu. Sunumunu tamamlayan Başkan Köşker toplantının son bölümünde, vatandaşların sorularını yanıtladı, sorunlara ilişkin çözüm önerilerini dinledi.
(MA-MA)

19.02.2013 14:47:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT