1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Kocaoğlu Yat Limanları Konusuna Açıklık Getirdi:

Başkan Kocaoğlu Yat Limanları Konusuna Açıklık Getirdi:

Başkan Kocaoğlu Yat Limanları Konusuna Açıklık Getirdi:
A+A-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (eski adı DLH) tarafından iç körfezde yapımı planlanan 3 yat limanına karşı dava açmalarının s

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü (eski adı DLH) tarafından iç körfezde yapımı planlanan 3 yat limanına karşı dava açmalarının söz konusu olmadığını, çekincelerini bildirdikleri Genel Müdürlük ile pek çok konuda mutabık kaldıklarını açıkladı.
Karşıyaka Vapur İskelesi ile Evlendirme Dairesi arasında yapılması planlanan yat limanının, körfezdeki temiz su sirkülasyonunu olumsuz etkileyebileceği konusunda endişeleri olduğunu ve bunu Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'yle paylaştıklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, "Yerle ilgili endişelerimizi anlattık ve bu yat limanının, Mavişehir'de bizim yapacağımız vapur iskelesinin yanında, körfez sirkülasyonunu etkilemeyecek bir alana yapılması konusunda mutabakata vardık" dedi.
İnciraltı'nda, Kredi Yurtlar Kurumu önüne yapılması öngörülen yat limanının sirkülasyon yönünden sakıncalı olacağını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, "Bu bölgede de, balıkçı barınaklarının bulunduğu yerin uygun olacağını bildirdik. Yerle ilgili ön inceleme yapılması ve varsa sakıncalarının giderilmesi için Büyükşehir Belediyesi ve Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nün birlikte çalışması konusunda mutabakata vardık" şeklinde konuştu.
Bayraklı'da Laka Deresi ile vapur iskelesi arasında yapılması düşünülen yat limanının ise askıya alındığını bildiren Başkan Aziz Kocaoğlu şöyle devam etti:
"Biz bu yerin uygun olmadığını Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne bildirdik. Bu limanın Turan ya da eski Turyağ arazisi önündeki bir bölgeye kurulmasının sirkülasyon açısından daha uygun olduğunu söyledik ve Genel Müdürlük'le mutabık kaldık. Buradaki çalışmaları yine birlikte yürüteceğiz. Çözüme yönelik bu yaklaşımlarından dolayı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'ne teşekkür ediyoruz".
(HK)

16.01.2013 14:01:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT