1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Koçal Mahkeme Kararını Değerlendirdi

Başkan Koçal Mahkeme Kararını Değerlendirdi

Başkan Koçal Mahkeme Kararını Değerlendirdi
A+A-

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Arboretum'daki emsal değerlere yönelik Bursa 2. İdare Mahkemesi'nden çıkan kararı değerlendirdi. Çıkan kararın bazı çevrelerin belirttiği gibi Hmax 2 olan ems

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Arboretum'daki emsal değerlere yönelik Bursa 2. İdare Mahkemesi'nden çıkan kararı değerlendirdi.
Çıkan kararın bazı çevrelerin belirttiği gibi Hmax 2 olan emsal değerin Hmax 0.8'e indirilmesi olmadığını sadece imar durumundaki aksaklıkların düzeltilmesi olduğunu dile getiren Koçal, "Arbortum ihalesi ile ilgili her hangi bir sıkıntı yok. Buradaki parsellerin biri hariç satış işlemleri gerçekleştirildi. Farklı parsellerdeki farklı emsal değerlerle ilgili mahkemeye intikal eden bir konu vardı. Mahkeme bu konuda karar verdi. Bu konu meclise gelecek ve meclis gereğini yerine getirecek. Herhangi bir sıkıntı yok. Bu konu büyütülecek ve kafaya takılacak bir konu değil. Mahkeme bana göre doğru karar vermemiştir. Ancak mahkeme kararları uygulanmak zorundadır. Mahkeme gerekçeli kararında buradaki imar durumunun yanlışlığını dile getirdi. Bundan sonraki adımda meclis bunu düzeltecek. Zira imarla ilgili yetki meclislerindir. Hmax 2 olan bölgelerin Hmax 0.8'e inmesi de söz konusu değil. Sadece Hmax 2 olan yerlerdeki imar durumu yanlışlıklarının düzeltilmesi isteniyor. Biz şimdi bunu düzelteceğiz. Meclis, ben inat ettim, düzeltme yapmıyorum, hatta emsali 0.2'ye indiriyorum deme yetkisine de sahip. Ancak o zaman yatırımcı mağdur olur ve tazminat istiyorum der. Bunu hangi meclis üyesi göze alabilir ki? Zaten neden böyle bir riski göze alsın? Ben en geç mayıs ayına kadar bu düzeltmenin gerçekleşeceğini düşünüyorum" dedi.
(SÇ-MŞ)

23.01.2013 11:31:02 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT