1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Keser'den 'İzinsiz' Kazıya Müdahale

Başkan Keser'den 'İzinsiz' Kazıya Müdahale

Başkan Keser'den 'İzinsiz' Kazıya Müdahale
A+A-

Van’ın İpekyolu Belediyesi Eş Başkanı Veysel Keser, Van Tekstil Kent için çekilen 10 kilometrelik doğalgaz hattının izinsiz yapıldığı gerekçesiyle çalışmalara müdahale etti.


İpekyolu Belediye Eş Başkanı Veysel Keser ve İpekyolu Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Halis Çakır, asfalt çalışmalarının sürdüğü mahallerde incelemelerde bulundu. İncelemeler sırasında Seyit Feyim Arvası Mahallesi Metroloji Sokak’ta izinsiz doğalgaz hattını fark eden Keser, olay yerine hemen zabıta ekiplerini çağırarak kazı çalışmalarını durdurdu. AKSA Van Doğalgaz firmasının yetkileri izin aldıklarını iddia etmesi üzerine Keser, izin aldıklarına dair belge istedi. Belgelerde yapılan incelemede daha önce kazı için izin aldıklarını, ancak ikinci defa Tekstil Kent için çekilen 10 kilometre uzunlukta bulunan dağalgaz hattı için izin almadıkları ortaya çıktı. Bu durum üzerine Keser, firma yetkililerine tepki göstererek, "Daha önce yaptığınız kazı sonrası belediyeye ödemeniz gereken ücreti ödemediğiniz halde bizler burayı asfaltladık. Belediyemiz tarafından yapılan asfaltın üzerinde kısa bir süre geçmeden ikinci kez aynı sokak tekrar kazı yapılıyor ve bizim haberimiz olmadan. İlk yapılan kazıda halka doğalgaz verilecek diye yapıldı, ancak verilmedi. İkinci kazıda bizden habersiz yaptınız ve yine halka doğalgaz verilmedi. Tüm bunlar olurken de kurumları yanlış bilgilendirilmeler yapılarak kandırıldı. Derhal çalışmalar durdurulacak. Keyfi bir şekilde kazı çalışması yaparak halkı rahatsız etmektesiniz. Aynı zamanda bu yollar halkın parasıyla asfaltlanıyor. Sizler bu şekilde halka maddi ve manevi olarak zarar vermektesiniz. Bizler buna asla müsaade etmeyiz. Evlere doğalgaz bağlantısı yapılmadan, yaşanan zarar karşılanmadan burada bir çivi çakılmasına izin vermeyiz" diye konuştu.

Eş Başkan Keser’in haber vermesi üzerine bölgeye gelen Van Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Müdürü Zübeyir Bağcı, firma hakkında tutanak tutarak cezai işlem uyguladı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT