1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Başkan Kaya, Yeni İsale Hattında İnceleme Yaptı

Başkan Kaya, Yeni İsale Hattında İnceleme Yaptı

Başkan Kaya, Yeni İsale Hattında İnceleme Yaptı
A+A-

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, yeni su ishale hattını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı. Yapılan çalışmaları tek tek inceleyen Kaya, daha sonra Gürpınar’da bulanan Bejingir kaynağına giderek burada da yapılan çalışmaları kontro

 

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, yeni su isale hattını yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgiler aldı. Sabahın erken saatlerinde Edremit, Çiçekli, Gürpınar’dan çekilen hatlarını inceleyen Kaya, daha sonra isale hattını yapan yüklenici firma yetkilileri ile görüştü. Kaya’ya Van Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Selim Bozyiğit, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Mehmet Özköseoğlu’da eşlik etti.

“Hattın 25 kilometresi tamamlandı”

Kaya’ya brifing veren firma yetkilisi Suat Çiftçi,  yaptıkları çalışmaların detaylarını anlattı. Toplam hattın 48 kilometre 261 metre olduğunu söyleyen Çiftçi, 29 kilometre kazı çalışmalarının şuan itibariyle tamamlandığını söyledi. Yaptıkları kazı çalışmalarının ardından şuan itibariyle 25 kilometre borunun döşendiğini ifade eden Çiftçi, şuan tüm borularının araziye indirildiğini aktardı. Yeni ishale hattı ile ilgili verilen brifingin ardından Kaya, firmanın tesislerini gezdi. Daha sonra firma yetkilileri ile Bejingir kaynağına geçen Kaya burada yapılan çalışmaları da inceledi. Kaya incelemelerinin ardından kente döndü.

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT