• BIST 83.037
  • Altın 147,024
  • Dolar 3,7684
  • Euro 4,0483
  • Van : -3 °C

Başkan Kaya Sessizliğini Fena Bozdu!

Başkan Kaya Sessizliğini Fena Bozdu!
Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Bekir Kaya, AKP Tuşba Belediye Başkan adayı Fevzi Özgökçe'nin basına düşen hakaret dolu açıklamalarına "Bu zat alçaklığın tarihine yeni bir katkı yapmıştır" dedi.

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Bekir Kaya, AKP Tuşba Belediye Başkan adayı Fevzi Özgökçe'nin basına düşen hakaret dolu açıklamalarına "Bu zat alçaklığın tarihine yeni bir katkı yapmıştır" dedi. 

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Bekir Kaya, katıldığı büro açılışında AKP Tuşba Belediye Başkan adayı Fevzi Özgökçe'nin Kürtlere, BDP'lilere, Kadınlara ve Van Belediyesi'ne hakaretler yağdırdığı açıklamalarına ilişkin çok sert bir cevap verdi. 


Bekir Kaya: O zat alçaklığın Evrensel Tarihi’ne yeni bir katkı yapmıştır
Özgökçe'nin açıklamalarına ilişkin "O zat alçaklığın tarihi’ne yeni bir katkı yapmıştır" şeklinde değerlendiren Kaya, "Alçaklık, bilerek, isteyerek ve tasarlayarak en kötü ve en ahlâksızca eylemlere girişmektir. Alçaklığın tarihi böyledir. Kürdistan tarihinde de böylesi tarihe geçmiş kişiler de elbette vardır. Kürt tarihinde büyük ihanetçiler olarak anılanlar bugün nasıl anılıyorlarsa, bu zat ve onun gibileri de yüzyıllarca anılacaklardır. Alçaklık, toplumun mahkûm ettiği ve ‘kötü’ diye adlandırdığı her türlü pis eyleme tekabül eder ve bu kavram en başta da iktidar yalakası bu zatlara denk düşer" dedi. 


Kaya: Bu alçaklık tarihinin devri geçmiş sanıyorduk, yanılmışız
Bu tür zat'ların sırf bu iktidarların ceketçileri olmak için o alçaklığı kendi halkına karşı derinleştirmekten geri durmadığını söyleyen Kaya, "Onur duygusundan habersiz olan bu zat, başkalarını da kendisi gibi sanır. Eskiden maşa olarak kullanılan Kürt tipinin devri çoktan geçti sanıyorduk ama bakıyoruz ki, kendi halkına küfrederek hala bunu yürütmek isteyenler var. Bir kez daha anladık ki alçaklığın tarihi bu alçaklarla devam ediyor, devam edecektir. O günden bugüne bu tarihin içerisinde yer alanlar bu halkın içerisine çıkamadı, bundan sonra da çıkamayacaklardır" diye konuştu. 


Kaya: O hırsız çetesine sayısız dava açtık
2009 yılında göreve geldiklerinde Van'ın bir aile çiftliği şeklinde yönetildiğine şahitlik ettiklerini söyleyen Kaya, o dönem kentte dönen tüm hırsızlıklar, atamalar ve ihalelerin o hırsız çetesinin elinden geçtiğini hatırlattı. O soysuz hırsızlar hakkında sayısız dava açtıklarını söyleyen Kaya, "Adı Çelik miydi Çomak mıydı neydi bilmiyorum ama Bakanlık yapmıştı. Şimdi onun ceketçisi olan diplomalı bir cahil çıkmış  'belediye yönetmek çocukların işi değil' diyor. Belediye çocukların da yaşlıların da, kadınların da gençlerin de işidir. Belediye herkesin kurumudur. Belediye de sadece bir kesimin işi olamaz onlar da AKP’li rantçılar ve çetecilerdir. Çünkü onlar ancak ayakkabı kutularını doldurabiliyorlar.  Çünkü onlar evdeki milyon dolarları sıfırlama peşindeler" dedi. 


"Bu zat, tüm Kürtlere hakaret etmiştir"
Özgökçe'nin 'Seçimden sonra 21 plakaları araçları hepsini Van'dan göndereceğiz' açıklamasına değinen Kaya, "Şimdi bu zat çıkmış 'Van’da 21 plaka dolaşıyormuş' ve 'Van'da Diyarbakırlı dolaşıyormuş' diyor. Senin Diyarbakır ve Kürt düşmanlığın nerden geliyor? Sen Kürt bir Anne ve Babadan doğmamış mısın? Sen bu açıklamanla sadece Diyarbakırlılara değil, sadece Vanlılara değil, sadece BDP'ye değil, sadece akrabalarına değil, tüm Kürt halkına hakaret ediyorsun. Van'da 100 binin üzerinde kayıtlı araç var ve bunların 70 bini Van plakasıdır diğerleri ise İstanbul, Ankara, İzmir plakalarıdır. Biz 'Van'da neden İstanbul, İzmir plakası var' anlayışının içerisine girebilir miyiz? Hayır. Ama bu zihniyeti körelmiş kişiler bunu yapar" diye konuştu.  


Kaya: Eee Hüseyin Çelik'in ceketçisi olmak böyle bir şey
Van Belediyesi'nin 'Van'ı karanlığa mahkum ediyor' sözlerine değinen Kaya, bu diplomaları cahilin TEDAŞ'ın belediyenin bir kurumu olmadığını bilmemesinin hazin bir durum olduğunu söyledi. 2009 yılında önceki belediyenin bir jeneratör almadığı için arıtma tesisini çalıştıramadığını belirten Kaya, "Kendi belediyeleri dönemindeki pislikleri getirip bize mal ediyorlar. E çünkü Hüseyin Çelik’in ceketçisi olmak öyle bir şey yapmasını gerektiriyor. Bir de köylere gidiyor 'BDP belediyesi size hizmet getirmemiş' diyor. O zat o kadar cahil ki, 30 Mart’a kadar köylerin Özel İdareye ait olduğunu, Özel İdarenin başında Vali'nin olduğunu bile bilmiyor" dedi. 


"Demokratik özerklikte talancılara, hırsızlara yer yok"
'Onların bir projesi yok, onların tek projesi demokratik özerklik' söylemlerine değinen Kaya, "Doğrudur en büyük projemiz Demokratik Özerkliktir. Demokratik Özerklikten korkuyorlar çünkü. Demokratik Özerklik halkın, kendisini de şehrini de mahallesini de köyünü de yönetmesidir. Demokratik Özerklik kendi kaynaklarını şeffaf bir biçimde kullanabilmesidir. Çünkü demokratik özerklik gelirse talancılara, rantçılara yer kalmayacak. Çünkü nemalandıkları bütün kaynaklar kesilecek" diye konuştu. 


Bekir Kaya: 'Rûya wan bûye çermê gamêş' 
Kaya, konuşmasını şöyle sonlandırdı; "Bizim katillerimiz bizim evlerimize gelerek bizden oy istiyorlar. Sınırlarda ayda kaç tane gencimiz vuruluyor. Sebebi ise 50 TL için. Bir bidon benzin getirip satmak için gençlerimiz vuruluyor. Çaldıran'dan, Saray'a Özalp'dan, Başkale'ye kadar gençlerimiz vuruluyor. Hiç duydunuz mu 'hey İran benim vatandaşımızı neden vuruyorsun' diyen bir AKP'li? 50 TL için insan öldürüyorlar ama trilyonları götürenler ortalıkta dolaşıyorlar. Roboski de ölüm emrini verenlerden kimse yargı önüne çıkartılmadı. Oradaki komisyona imza atanlardan biri de AKP Van Milletvekili Gülşen Orhan’dır. O raporda 'ölüm Kürtlere revadır' yazısının altına imza atan AKP Milletvekili Gülşen Orhan'dır. Halkımızın katilleri bugün gelip bizi eleştiriyorlar. Bunların ar damarları çatlamış. Daha öncede dediğim gibi 'Rûya wan bûye çermê gamêş' Bunlar kendi halklarına karşı bile ırkçılık yapıyorlar.  Halkımız bunlara gereken cevabı verdi ve vermeye devam edecektir" dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
ahmet
05 Mart 2014 Çarşamba 13:05
13:05
ırkcılığı faşimi şiddeti bırakta git bak başka şehirlere bak nasıl belediyecılık yapıyor hizmetleri gör sen eylemlerden yerınde oturamıyorsun kı hizmet ypasın kendi çaldığınız paraların hesaplarını verin önce kım bu mılletın parasını çalıyorsa allah onu kahretsin
OSMANLI TORUNU
05 Mart 2014 Çarşamba 11:41
11:41
İDEOLOJİYLE SİYASETİ BIRAKIN ARTIK BEKİR BEY İDEOLOJİYLE KÜRTLÜKLE SİYASET ARTIK ÇÖPLERE KARIŞTI. İNSANLAR AKILLANDI ARTIK PROJE İSTİYOR. VARSA PROJEN KONUŞURSUN. YOKSA ARTIK SİZİN GİBİLERİ HALK DİNLEMEK İSTEMİYOR.
Bırhan
05 Mart 2014 Çarşamba 11:23
11:23
Bruki aşiretinin kendine hayrı yok 1 köy 10 partiye oynuyor.Hepsi güvensizlikleriyle aşikar.Belediyecilik aşiret zihniyetiyle yürümez bırho gelsin tuşbayı parsel parsel satsın mı.Ağzına sağlık başkan bu zat kendini arafta zannediyor
zülküf
05 Mart 2014 Çarşamba 10:19
10:19
Sayın başkan askerleri polisi günahsız vatandaşı vuranda oy istiyor. Buna nedemli
Siyasetçiler ırkçılğı bırakması lazım. Bu vatan hepimizin
memet
05 Mart 2014 Çarşamba 00:28
00:28
lo lo kutu kutu para çalanlar şimdi çıkmış bekir kaya ya yorum yazıyorlar.lo lo kutucularda güneşi görmüşler.yorumcular ne kadar komik yazmışsınız
Kurdo
04 Mart 2014 Salı 23:24
23:24
Bekir edremit yeni kavşak ve valiliğin önündeki o büyük boruları gördün o borular senin yapamadıgin işler adamlar boru gibi gösteriyor biz yaptık diye peki bu borç ne borcu birey yapmadın etmedin hesap ver kürt halkına
Ayna
04 Mart 2014 Salı 23:08
23:08
Avukatlar para çal... şehir dışına çıkardılar nereye gitti. Burdaki kürt gençler aç ve işiz yerim senin ideolojini kürdistan ayaklarını yediyüz eli tirilyon yetmedi daha ne istiyorsun çıktır git ağrıyı ye
MIho
04 Mart 2014 Salı 23:03
23:03
Bekir gel sen vazgeç başkanlıktan hazır es başkanlık Sistemi varken seni bizim köye çoban yapalım tam es başkanlık için ideal bir iş mesela hatice çoban bekir çoban ne güzel uyum sağladı değilmi yav hem söyle sen kim başkan olmak kim
Adm
04 Mart 2014 Salı 22:26
22:26
Yeter Yaw Bekirin Vana Yaptıkları Yeter Hizmt yok Bişey Yok Sadece Çene Yapıyor MahaLLe KArılarından Beter Oldu Bu Adam
oktay
04 Mart 2014 Salı 22:14
22:14
helal olsun başkanım wan halkı sizinle gurur duyuor siz van için bir esersiniz inkar edilemez inancınızı olsunki başkanım burada yorum yapan akp yandaşları inancınız olsun ki kendi öz iradesiyle akp savunmuyor neden mi çünkü akp hükümetinin yaptığı hırsızlıklar yolsuzlukları roboskide öldürdüğü 34 mahsum çocuğu ve bunu bildikleri halde hala akp yi savunan warsa inanınki burda sadece tek bir şey sebeb war oda mafiyet allah war yukarda hak yenilmez biz boyle biliyoruz akp donemini biz gördük 180 tirilyon borç bırakrak gitiler siz onların borçlarını bile ödediniz ve hala savunan war bence burda tek bişey war oda mafiyet bunların ya akrabası ya kardeşi, yada babaları akp ye aday olmuş başka bir alternatifi olmaz siz wan için bir esersiniz başkanım inancınız olsun ki yüzde 65 garanti wan bdp nin dir her şeyi geç ya özgükçe kalmış kürtlere hakaret ediyor gerek dıyarbakırı gerek şırnaklı şimdi wanda 10 binlerce akp istanbul ankara arabaları war bunları kovalımı yazık çok yazık kendi halkına boyle dawranan bir insandan ne beklenirki .. kürt halkı nasıl sizi evlerine alıyo anlamış deyilim ... yazık çok yazık..
erglu :)))
04 Mart 2014 Salı 22:03
22:03
ne diyor yine.... iki kaldırım taşı atmış sokağaa belediye yönettiğini sanıyor gitsin dışarıdaki belediyeler neler yapıyor görsün gelsin...
oktay
04 Mart 2014 Salı 22:01
22:01
helal olsun başkanım wan halkı sizinle gurur duyuor siz van için bir esersiniz inkar edilemez inancınızı olsunki başkanım burada yorum yapan akp yandaşları inancınız olsun ki kendi öz iradesiyle akp savunmuyor neden mi çünkü akp hükümetinin yaptığı hırsızlıklar yolsuzlukları roboskide öldürdüğü 34 mahsum çocuğu ve bunu bildikleri halde hala akp yi savunan warsa inanınki burda sadece tek bir şey sebeb war oda mafiyet allah war yukarda hak yenilmez biz boyle biliyoruz akp donemini biz gördük 180 tirilyon borç bırakrak gitiler siz onların borçlarını bile ödediniz ve hala savunan war bence burda tek bişey war oda mafiyet bunların ya akrabası ya kardeşi, yada babaları akp ye aday olmuş başka bir alternatifi olmaz siz wan için bir esersiniz başkanım inancınız olsun ki yüzde 65 garanti wan bdp nin dir her şeyi geç ya özgükçe kalmış kürtlere hakaret ediyor gerek dıyarbakırı gerek şırnaklı şimdi wanda 10 binlerce akp istanbul ankara arabaları war bunları kovalımı yazık çok yazık kendi halkına boyle dawranan bir insandan ne beklenirki .. kürt halkı nasıl sizi evlerine alıyo anlamış deyilim ... yazık çok yazık..
hayrettin abi
04 Mart 2014 Salı 21:58
21:58
a partsisiymiş b partisiymiş umrumda değil... osman hocanın vana gelecek adı altındaki projelerine bakın sonrada elinizi vicdanınıza koyun sandığaa gidin van kazansın... ben çook beğendim şahsen ayrıcaa bdp nin projesiz öyle birşeyler yaparız mantığı ile gitmesi hiç doğru değil....
sevgi yilmaz
04 Mart 2014 Salı 21:55
21:55
taaa cevre iller yerine yani basinda ki gencleri ise almayi becereydin
sevgi yilmaz
04 Mart 2014 Salı 21:53
21:53
Kürdüm ve ozgurum sen neyin davasindasin da herkes adina konusuyorsun
sevgi yilmaz
04 Mart 2014 Salı 21:52
21:52
bekir kaya konusmaya iftira atmaya karalamaya gelince uzerinize yok ama is belediyecilige hizmete gelince agzinizdan hic bisi cikmiyo sanki gunahin cok az bide bole yaparak kazaniyotsun lutfen tek projeniz karalama olmasin ya artik gelistirin kendinizi genis duaunun ama nrrde demi ya da siz kendinizi fazla zorlamayin isin ehline hizmetin belediyeciligin t
TUTMADI :) ZAMANLAMA MANİDAR
04 Mart 2014 Salı 21:43
21:43
20-07-21.03 saatleri arasında bu sitenin yorumlar bölümüne akp gençlik korosu tarafından siber saldırı gerçekleşmiştir. Yorumlar tamamen muhalif kimliğe bürünerek kamoyunu yanlış yönlendirmeye dönük sözlerle süslenmiştir. Sürekli takip ettiğim bir site ve dikkatimi çektiği için yazmak istedim. Bu tür bir eyleme girişecekseniz hiç olmazsa birazcık özen gösterin. Tutmadı :)
ostn
04 Mart 2014 Salı 21:22
21:22
ağzına sağlık bekir kaya az bile demişsin kunduracı ve yandaşlarına
Vanlı
04 Mart 2014 Salı 21:03
21:03
Bekir bey burası van Diyarbakır değil doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demişler doğru demişler Fevzi bey doğru soyledi diye tutuş tun hemen gerçekler acıdır gev dan denince sabri abi soydan iş merkezi denince 750 trilyon aklıma geliyor bütün bunlar yapan siz değilmisiniz hırsızlık ta sizden sorulur utanmadan birde çıkıp konuşuyor sun yazıklar olsun sizin zihniyetin ze
azat
04 Mart 2014 Salı 21:00
21:00
Asil katiller sizlersiniz onca genci zorla kacirip beyinlerini doldurup anasina babasina kardesine dusman eden sizlersiniz
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Wan Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 65 34 | Faks : 0850 302 65 34 |