1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKAN KAYA ERCİŞ'TE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

BAŞKAN KAYA ERCİŞ'TE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI

BAŞKAN KAYA ERCİŞTE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
A+A-

Erciş ilçesinde, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Van İl Meclisi ve Van Gölü Organik Tarım Derneği tarafından ortaklaşa yapılan “Van Gölü Geleceğimizdir” isimli etkinlikle çevre temizliği gerçekleştirildi. Yapılan etkinliğe Van Belediye Başkanı Bekir K


İlçede bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Van Gölü Geleceğimizdir’ isimli etkinlik Erciş Sahil Yolu’nda gerçekleştirildi. Etkinlikle birlikte Van Gölü’ndeki çevre kirliliğine dikkat çekildi Gerçekleştirilen etkinliğe; Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, HDK Van Meclis üyeleri, Barış Anneleri İnisiyatifi Üyeleri, HDP ve BDP Erciş ilçe yönetimi ile Van Gölü Organik Tarım Derneği yetkilileri katıldı. 

\"\"
Belediye Başkanı Kaya, Ege Çevre Kurumu Yürütme Üyesi ve Hayat TV Muhabiri Özer Akdemir, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi PM Üyesi Tanay Sıdkı Uyar, HDK Van Ekoloji Meclis Üyesi Cevahir Böke’nin panelist olarak katıldığı programda, ‘ekoloji ve kent, ekoloji ve HES, ekoloji ve kentlerde yeşil alan’ başlıklı konular konuşuldu. Panel sonrası verilen yemeğin ardından, etkinliğe katılan davetliler tarafından Van Gölü kıyısında çevre temizliği yapıldı. Temizlik kampanyasında Van Belediye Başkanı Bekir Kaya da katılımcılar ile birlikte göl kıyısında çevre temizliği yaptı. Kıyı temizliğinin ardından, etkinlik müzik dinletisi ile son buldu.

A+A-

HABERE YORUM KAT