1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKAN KAYA BOSTANİÇİ BELDESİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN KAYA BOSTANİÇİ BELDESİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN KAYA BOSTANİÇİ BELDESİNİ ZİYARET ETTİ
A+A-

Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Bostaniçi Belediye Başkanı Nezahat Ergüneş ile birlikte Bostaniçi Belediyesi tarafından beldede sürdürülen çalışmaları ziyaret etti.


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, Bostaniçi Belediyesi’ni ziyaret ederek, Başkan Nezahat Ergüneş ile birlikte beldede sürdürülen çalışmaları inceledi. Kaya ve Ergüneş ilk olarak belediye bünyesinde faaliyet yürüten Maya Kadın Danışma Merkezi’ni ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları inceledi. Kaya'ya merkez tarafından yapılan çalışmalara ilişkin bilgi veren Ergüneş, Maya Kadın Danışma Merkezi’nin kadınlara dönük birçok projeyi hayata geçirdiğini ve birçok kadının merkezin düzenlemiş olduğu kurslarla farklı yerde istihdam edildiğini söyledi. Merkezde ayrıca kadınlar için sağlık binası, seramik atölyesi ve bilgisayar kurslarının da açıldığını aktaran Ergüneş, 2013 yılında da birçok yeni projenin hayata geçirildiğini dile getirdi. Kaya ve Ergüneş daha sonra seramik atölyesini gezerek, kadınlar tarafından yapılan seramikler hakkında bilgi aldı.


Gündoğdu Mahallesi TOKİ konutlarının yanında yapımı tamamlanmak üzere olan kültür merkezini de ziyaret eden Kaya, Bostaniçi Belediyesi tarafından beldede yapılan hizmetleri oldukça beğendiğini söyledi. Başkan Ergüneş'e hizmetlerden dolayı teşekkür eden Kaya, hizmet için illa büyükşehir veya gelirleri çok olan bir belediye olmak gerekmediğini dile getirerek, "Bugün küçük ve geliri çok az olan bir belde belediyesi olan Bostaniçi'nin herkesi kıskandıran ve her kesimin taktir ettiği çalışmalarına şahit olduk. Ben fırsat buldukça Bostaniçi'ye uğrayan bir insanım. Geçmişten bugüne Bostaniçi'nin nasıl modern bir yerleşim yeri haline geldiğini her defasında farklı bir çalışma ile gözlemliyorum. Bostaniçi Belediyesi gerçekten önemli çalışmalara imza atarak modern projeler hayata geçirmiş. Bostaniçi Belediyesi olmasından kaynaklı son yasa ile birlikte kapanacak. Ama kapanan ve bu kadar çok hizmeti yapan bir belediye olarak gönüllerde yer edinecek. Ne mutlu belde halkına böylesi güzel ve örnek çalışmaları hayata geçiren bir belediyeleri var. Nezahat Başkan, kadın bir belediye başkanı olarak kadının o temiz ve güzel duygularını tüm beldeye çalışmalara yansıtmış. Bende bu kentin belediye başkanı, sakini ve yurttaşı olarak Nezahat Başkana ve ekibine teşekkür ediyorum. Yapılan tüm hizmetlerin belde halkına hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT