1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAŞKAN KARAEL GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN KARAEL GÜVEN TAZELEDİ

BAŞKAN KARAEL GÜVEN TAZELEDİ
A+A-

Van Demirciler, Tornacılar, Tamirciler ve Elektrikçiler Odası Başkanlığı'nın yapılan olağan genel kurulda 151 oyla 28 yıllık başkan İdris Karael yeniden seçilerek güven tazeledi.


Bir düğün salonunda yapılan genel kurul, divan kurulunun oluşturulması ve faaliyet raporunun okunması ile başladı. Dilek ve temennilerin ardından dört ayrı liste halinde geçilen seçimlerde 895 üyeden 532’si oy kullandı. Yapılan seçimler sonunda 151 oy alan İdras Karael tekrar başkan seçildi. Seçimler sonunda bir açıklamada bulunan 28 yıllık başkan Karael, esnaf ve sanatkarlara hizmet etmeyi ilke edindiklerini belirtti. 28 yıl önce bu göreve talip olurken esnaf ve sanatkarların sorunlarını çözmek, daha iyi ve yerinde yönetilen çoğulcu yönetim şekli anlayışını benimsediklerini ifade eden Karael, “1986'dan bu güne kadar arkadaşlarımızla birlikte bizim bir gönül bağımız vardı. Bizim burada herhangi bir maddi çıkarımız yoktu. Hepimiz alnımızın teriyle, emeğimizle, çekicimizle para kazanan insanlarız. Odanın kapısından içeri giren kimseye aşiretini, dilini, dinini, ırkını sormadık. Herkese eşit mesafede olduk. Ayırımcılık yapmadık. Esnafımızın derdini derdimiz bildik ve bu insanlarımıza kucak açıp sorunlarını çözmeye çalıştık. Tabi ki çözemediğimiz sorunlar da oldu. Çözemediğimiz bu sorunlar, yasalardan, mevzuattan ya da bazı dar görüşlü idarecilerimizin keyfi uygulamalarından kaynaklandı” dedi.


Esnaf ve sanatkarların kendilerini tercih etmelerindeki en büyük nedeninin özgüven olduğuna vurgu yapan Karael, “Herkese dostluk kapımızı, kucağımızı açtık. Herkesi eşit şekilde kucakladık. Hiç kimse üzerinde önyargılı veya ayırımcı bir düşüncenin içinde olmadık. Bu bizim dünya görüşümüze ve felsefemize aykırıdır. Yarışan arkadaşlarımın hepsi pırlanta gibi insanlardır. Bu yarışın kazananı kaybedeni olmamıştır. Kazanan Van esnafı olmuştur. Esnaf kendi tercihini sandığa yansıtmıştır. Bize oy veren vermeyen bütün esnafımıza teşekkür ediyor, seçimlerin ilimize esnafımıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum