1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Kara; "osmaniye Belediyesi, Doğa Dostu Bir Belediyedir"

Başkan Kara; "osmaniye Belediyesi, Doğa Dostu Bir Belediyedir"

Başkan Kara; osmaniye Belediyesi, Doğa Dostu Bir Belediyedir
A+A-

Osmaniye Belediyesi, geçtiğimiz akşam Kanal D televizyonunun ana haber bülteninde yayınlanan 'Kuş Cenneti, Çöp Cenneti' oldu başlıklı haber üzerine açıklama yaptı. Yapılan açıklamada haber içerisinde

Osmaniye Belediyesi, geçtiğimiz akşam Kanal D televizyonunun ana haber bülteninde yayınlanan 'Kuş Cenneti, Çöp Cenneti' oldu başlıklı haber üzerine açıklama yaptı. Yapılan açıklamada haber içerisinde 'Osmaniye Belediyesi bu alana çöp döküyor' şeklindeki haberin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Osmaniye Belediyesi temizlik ekipleri, hiçbir zaman bir doğa harikası olan Kırmıtlı Kuş Cenneti'ne veya belediyeye ait çöp döküm sahası haricinde hiçbir yere çöp dökmemiştir ve dökmeyecektir. Haber içerisinde geçen bir vatandaşın 'Osmaniye Belediyesi bu alana çöp döküyor' şeklindeki söylemi kesinlikle doğru değildir. Ancak bu konuda il belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapacağız. Mücavir alan sınırlarımız dışında olmasına rağmen Kırmıtlı Kuş Cenneti, Osmaniye için önemli bir doğal alandır. Bu konuda yakın bir zaman içerisinde Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte belediyemizin öncülüğünde bir kampanya başlatarak, bölgede kalıcı bir temizlik yapacağız" dedi.
(ACK-AKL-Y)

29.01.2013 13:58:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT