1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Başkan Kamil Saraçoğlu:

Başkan Kamil Saraçoğlu:

Başkan Kamil Saraçoğlu:
A+A-

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, basının, iletişmin temel taşlarından birisi olduğunu söyledi. Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle mesaj yayınlayan Saraçoğlu, basın mensuplarının zorluk

AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, basının, iletişmin temel taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle mesaj yayınlayan Saraçoğlu, basın mensuplarının zorluk ve güçlüklere rağmen objektif, doğru ve duyarlı habercilik yaptığını dile getirdi.
Gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu ifade eden Başkan Saraçoğlu, "Toplumumuzun bilinçlenmesinde, bilgilenmesinde, toplumsal barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde basınımızın ve değerli gazetecilerimizin önemli bir misyonu ve görevi vardır. İletişimin temel taşlarından biri olan basınımız toplumun gerçekleri öğrenmesi ve sesini duyurabilmesi için en etkili araçlardan biridir. Bir anlamda kamu görevi yapan basınımız gerek yerel yönetimler gerek ise ülke ve dünya sorunlarıyla ilgili haber ve düşünceleri duyurarak kamuoyu oluşturulmasına, vatandaşlarımızın yerel yönetimleri ve kurumları denetleyebilmelerine olanak sağlamaktadır. Zorluk ve güçlüklere rağmen yılmadan yorulmadan çalışan gazetecilerimizin objektif, doğru ve duyarlı haberciliği, yaptıkları mesleğe ayrıca bir kutsallık katmaktadır. Bu kutsiyet onlara apayrı bir güç ve azim vermektedir. Bizlerin gönlünde ayrı bir yeri olan yerel basınımızın değerli gazetecileri ilimizde olan gelişmeleri, yapılan faaliyetleri ve çalışmaları hemşerilerimizle paylaşarak vatandaşlarımızla ve devlet arasında köprü görevi görerek güzel şehrimizi kültürel, sosyal, turizm ve ekonomik gelişmesinde aktif rol oynamaktadır. Bu önemli görevlerini bundan sonra da etkin bir şekilde yürütüleceğini ve yapılacağını inancımız ve güvenimiz tamdır. İlimizde yerel ve ulusal olarak gazetecilik görevini yapan tüm gazeteci arkadaşlarımızın Gazeteciler Gününü kutlar, ebediyete intikal etmiş olanlara Allah'tan rahmet, çalışan gazetecilerimize ise sağlık, mutluluk ve başarı dolu çalışma hayatı diliyorum" diye konuştu.
(EFE)

09.01.2013 12:28:52 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT